Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

İş Güvenlik gözlüğü modelleri ve markaları, Göz koruyucular

İş güvenlik gözlükleri ve göz koruyucuları, çapak ve kaynak koruma ile bazı kimyasalların etkilerinin azaltılması amacıyla güvenlik yanında konfor amaçlı da gereksinim duyulan ürünler. Hatta bisiklette, motosiklette, kayak yaparken bile güvenlik gözlüğüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Sizlere kısaca güvenlik gözlüğü modelleri ve markalarından bahsediyoruz.
guvenlik gozlugu modelleri
Güvenlik gözlükleri üretim veya laboratuvarda deney esnasında gözlerimizi olası çapak gibi uçuşan partiküller, toz, ısı, kimyasallar ve yüksek şiddetteki ışıklardan korumak üzere özel olarak üretilmiş güvenlik ekipmanlarıdır. Geri dönülmez iş kazalarına maruz kalmamak için gereken ortamlarda güvenlik gözlüğü muhakkak kullanılmalıdır. Peki piyasada ne tür güvenlik gözlüğü modelleri bulunuyor?

Güvenlik gözlükleri üretildikleri malzemeler, kullanım amaçları, renkleri, şekilleri, vs. gibi durumlara göre farklı çeşitlere sahiptir.

Göz koruyucuların en önemli kısmı şüphesiz lens kısmıdır. Polikarbonat lenslerden başka fiberglas, ısıya dayanıklı termoplastik, poliproplen, pvc tarzı çizilmeyen vs. cam çeşitleri de bulunmaktadır.

İş güvenlik gözlüklerini toz, talaş ve metal kıvılcımları tarzı fiziksel tehlikelerden (çapak koruma amaçlı), asit vb. kimyasallardan korunmak için ve kaynak yaparken görüşü kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz. Bazı güvenlik gözlükleri mevcut gözlükle beraber de kullanılabilir. Özellikle nemli ve soğuk ortamlarda yapılan çalışmalarda anti fog buğu tutmayan gözlükler işinizi kolaylaştıracaktır. Kaynakçılar için kaynakçı maskesi veya çift camlı kaynakçı gözlüğü, yüze koruyucu saydam yüz siperleri gibi daha başka ürünler de bulunmaktadır.

Güvenlik gözlükleri amaçlarına uygun olarak farklı renklerde üretilmekte. Bunlar şeffaf (iyi görüş gereken durumlar için), siyah (kaynak vs. için), sarı, kırmızı (lazer gözlüğü), mavi olarak sıralanabilir.

Güvenlik gözlükleri yüz ile uyumlu ergonomik yapıları ile gözü korumalıdır. Yandan gelebilecek tehlikelere karşı koruyacak kenar-yan korumalı gözlükler daha iyi bir tercihtir. Goggle tarzı denilen yüzücü gözlüklerini andıran güvenlik gözlükleri özellikle tozlu ortamlardan ve kimyasallardan korunmak için kullanılabilir.

Güvenlik gözlüğü markaları arasında 3M, Univet, Unico, DeWalte, Pulsafe, legent, Viola Valente, Essafe gibi pek çok marka bulunmakta. Piyasadaki iş güvenliği ekipmanları satan firmalar ve hırdavatçılardan 3-5 TL gibi fiyatlardan başlayan göz koruyucuları bulabilirsiniz ancak sizlere tavsiyemiz, standartlara ve amacına uygun sertifikalı güvenlik gözlüklerini tercih etmeniz yönünde.

Ayrıca işinizin nev’ine göre ekstra sertleştirilmiş veya değiştirilebilen camlı, uygun kalınlıkta ve koruma faktörlü, güneş ve UV ışığına karşı koruyucu, uygun çalışma sıcaklığına sahip, havalandırmalı, ayarlamalı, esnek ve kenar korumalı modelleri seçebilirsiniz.İlgili aramalar:
çizilmeyen iş gözlüğü (1), pulsafe gözlükleri (1)

Yayın tarihi:
Konu: "İş Güvenlik gözlüğü modelleri ve markaları, Göz koruyucular"
Kategori: Hırdavat

Firsat-Cenneti.com » Hırdavat » İş Güvenlik gözlüğü modelleri ve markaları, Göz koruyucular

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?