Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

Evye bataryası ve armatür montajı, Armatür-lavabo bataryası nasıl sökülür ve takılır

Evye bataryası montajı yani armatür montajı konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için armatür ve lavabo bataryası nasıl sökülür ve lavabo bataryası nasıl takılır konularında aydınlatıcı bazı hususları sizlerle paylaşmak istiyoruz.
armatur-lavabo-batarya-montaj
Zaman içinde eskiyen ve fonksiyonunu yerine getiremeyen lavabo bataryalarının sökülmesi icap edebilmekte. Ayrıca yeni lavabo bataryası modelleri görsellik ve işlev olarak daha hoşunuza da gidebilir. Bu nedenle armatürlerin sökülmesi ve yerine yenisinin montajı gerekebilir. Beğendiğiniz batarya-armatür modelini herhangi bir yapı marketinden tedarik edebilirsiniz. Sıra geldi armatür montajına. Peki lavabo bataryası nasıl sökülür ve takılır?

Öncelikle elinizde doğru ekipmanların olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aksi takdirde herhangi bir sıhhi tesisatçıdan yardım almanız belki daha kolay olabilir. Lazım olması beklenen ekipmanlar:
1- Ayaklı veya yarım ayaklı lavabo’nun ayak kısmını sökmek için (büyük düz) tornavida
2- Mevcut lavabo bataryasını sökmek için lokma takımı veya uygun küçük ingiliz anahtarı-kurbağacık
3- Musluk şebeke bağlantısını sökmek için uygun boy ingiliz anahtarı-kurbağacık.
4- Sızdırmazlık takviyesi için teflon bant

Mevcut bataryanın sökülmesi veya takılması işlemi esnasında suyun kesilmesi icap etmektedir. Bu nedenle daire su girişi vanasının veya varsa muslukların şebekeye bağlayan vanalarının kapatılması gerekmektedir. Bu işlemin ardından varsa lavabo ayağı sökülür ve bağlantıların görülmesi imkanı sağlanır. Daha iyi görüş için ortamın iyi ışıklandırılması veya fener gibi bir destek almak yerinde olacaktır.

Armatür-lavabo bataryası nasıl sökülür? Öncelikle bataryadan çıkan su hortumunun şebeke ile bağlantısı sökülür. Bu amaçla saat yönü istikametinde musluk başı civatasının döndürülmesi yeterlidir. Civatanın gevşetilmesi işlemi ilk başta biraz zor olabilir. Bu nedenle eller için eldiven ile koruyucu önlem alınması ve dikkatli olunması tavsiye edilir. Sıcak ve soğuk musluk bağlantıları söküldükten sonra sıra bataryanın sökülmesine gelmiştir.

Mevcut halde takılı bulunan muslukların lavaboda sabitlenmesi işlemini yapan resimde kısa bir çubuk şeklinde görülen somun-civata bağlantısıdır. Somunun saat yönünde hareket ettirilmesi bağlantıyı gevşetecek ve batarya yerinden oynamaya başlayacaktır. İşlem sonunda bataryanın lavabodan tamamen ayrılması mümkün olacaktır. Gevşetilen bataryanın çarparak lavaboya zarar vermemesine dikkat edilmelidir.

Evye bataryası ve armatür montajı nasıl yapılır? Söküm işlemi sonucu artık lavabo veya evye yeni armatüre hazır durumdadır. Yeni batarya takılması için öncelikle yeni armatür lavaboya yanaştırılmadan evvel sıcak ve soğuk su hortumları ile sabitleme civatası monte edilir. Daha sonra batarya sızdırmazlık contası üzerine takılı olarak lavaboya yerleştirilerek hortumlar üst taraftan sarkıtılır. Henüz sabitleme işlemi yapılmadığı için bataryanın düşürülmemesi veya lavaboya çarpmamasına özen gösterilmelidir.

Sabitleme işleminde sökmede yapılan çalışmanın sırası tersten uygulanır. Öncelikle sarkıtılan hortumlardan sabitlemede kullanılan metal plaka ve plastik elemandan geçirilir. Daha sonra lokma takımı veya küçük kurbağacık ile batarya, uygun şekilde konduğundan emin olunduktan sonra sabitlenir.

Bu işlemin ardından sıcak ve soğuk su girişleri sızdırmazlık için teflon ile sarılarak doğru yerlerine takılır. Mevcut halde kesik bulunan su bağlantısı serbest bırakılarak olası bir kaçak kontrol edilmelidir. Ayrıca sıcak veya soğuk suyun birbirine karıştırılmadığından emin olunmalıdır. Umarız keyifli bir iş çıkarmışsınızdır.İlgili aramalar:
lavabo bataryası nasıl sökülür (11), evye bataryası montajı (9), mutfak bataryası nasıl sökülür (7), mutfak bataryası nasıl takılır (6), evye montajı nasıl yapılır (6), armatür ve montajlar (6), banyo bataryası nasıl takılır (6), lavabo bataryasi nasil takilir (6), banyo bataryası nasıl sökülür (5), batarya nasıl sökülür (5), batarya nasıl takılır (5), mutfak bataryası montajı (4), armatür nasıl sökülür (4), su bataryası nasıl takılır (4), lavabo armatürü nasıl sökülür (4)

Yayın tarihi:
Konu: "Evye bataryası ve armatür montajı, Armatür-lavabo bataryası nasıl sökülür ve takılır"
Kategori: Hırdavat

Firsat-Cenneti.com » Hırdavat » Evye bataryası ve armatür montajı, Armatür-lavabo bataryası nasıl sökülür ve takılır

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?