Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Bozuk Damlayan Musluk Tamiri, Musluk Başlığı Batarya Onarımı

Bozuk ve damlayan musluklar hep can sıkıcı olmuştur. Peki ufak bir emekle çok kısa sürede musluk başlığı onarımının mümkün olduğunu biliyor muydunuz? İşte musluk başı batarya tamirinin detayları:
damlayan-musluk-tamiri
Damlayan musluklar su faturalarınızın şişmesine ve israf neticesinde milli ekonomiye zarar vermekte. Ufak bir gayret neticesinde musluk başlığı tamiri yapmanız mümkün. Peki nasıl?

Aslında piyasada pek çok çeşit armatür modelleri görmeniz mümkün. Gelişen teknoloji sayesinde damlatmayan bataryalar epey yaygınlaştı. Ancak daha ucuz olduğu için pek çok yerde klasik musluk başlıklarını görebilirsiniz.

Musluk tamiri için öncelikle yapmanız gereken musluk içi tertibatı olan salmastraya erişmeniz gerekiyor. Bunun için klasik bir düz tornavida yardımı ile batarya içini örten kırmızı veya mavi çerçeveli kapağın sökülmesi gereklidir. Kenardan yapacağınız ufak bir gevşetme müdahalesi ile musluk kapağını çıkartabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra şebeke vanasının veya evinizdeki ilgili vananın kapanmış olduğundan emin olmalısınız. Her tarafın ıslanmasını istemezsiniz herhalde. Salmastrayı sökmek için uygun ebatlı bir ingiliz anahtarı (kurbağacık) kullanabilirsiniz.

Musluğun damlasına yol açan genel problem salmastranın suyu tam kesememesidir. Bunun nedeni ise contanın eskimiş olması veya salmastranın dişlilerindeki sorundan dolayı yeterince sıkılamamasıdır. Yeni bir salmastra takmadan önce eskisinin vaziyetini incelemenizde yarar var elbette. Eğer dişliler veya kapakta aşınma fazla ise komple musluk başı almanız gerekebilir. İç tertibat sağlam ise zor dönmenin nedeni kısmı paslanma veya kir olabilir. Bu sorunu aşmak için samastranın dönen kısımlarına bir iki damla makine yağı damlatıp düzgün yağlanma için musluğu hareket ettirebilirsiniz. Artık musluğun çok daha rahat döndüğüne şahit olacaksınız. Eğer contanın eskidiği ve sertleştiğini düşünüyorsanız bir kaç kuruşu temin edebileceğiniz bir contayı takabilirsiniz. Şunları da belirtelim ki salmastra fiyatları 2 TL’den başlamakta ve kaliteye göre fiyatı artmakta.

Bu kadar basit bir önlem ile damlayan musluk tamiri gerçekleştirilebilir. Daha estetik bir görüntü için musluk başlığını değiştirebilir veya yeni bir armatür alabilirsiniz.İlgili aramalar:
damlayan musluk tamiri (6), musluk tamiri (5), musluk zor kapanıyor (4), musluk tamiri fiyatları (3), musluk başı (3), musluk başlığı (2), batarya ici (2), damlatmayan musluk (2), musluk basligi tamiri (2), musluk kafası fiyatları (2), bozuk musluk tamiri (2), damlatan musluk tamiri (2), musluk tamiri resimli (1), musluk contası görevi (1), musluk contası ne işe yarar (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Bozuk Damlayan Musluk Tamiri, Musluk Başlığı Batarya Onarımı"
Kategori: Hırdavat

Firsat-Cenneti.com » Hırdavat » Bozuk Damlayan Musluk Tamiri, Musluk Başlığı Batarya Onarımı

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?