Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Boya malzemeleri, Duvar boyası markaları, Duvar boyası modelleri

Boya malzemeleri araştıranlar ve duvar boyası markaları, duvar boyası modelleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için temel bazı bilgiler burada yer almakta. Böylece boya markaları ve modelleri ile boyacı malzemeleri konusunda asgari gerekli malumata sahip olabileceksiniz.
duvar boyama malzemeleri
Yaşam alanını renklendirmek isteyenler için duvar boyası seçimi bir zevk meselesidir. Ayrıca çocuklar, kalorifer isi vs. nedeniyle kirlenen, kararan duvarları boyamak ise bir zaruret nerede ise. Siz de duvar boyası yapmak istiyor ve duvar boyası markaları, duvar boyası modellerini araştırıyor, duvar boyası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, firsat-cenneti.com olarak sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Öncelikle duvarını renklendirmek için duvar boyasından başka alternatifleriniz de var muhakkak. Mesela duvar kağıtları. Ancak duvar kağıdı uygulamak maliyet ve estetik bakımından tercihiniz olmayabilir. Herhangi bir boya ustasına lüzum duymadan kendi el emeğinizle evinizi boyamak istiyorsanız, bu konuda biraz bilgi sahibi olmakta yarar var elbette. Öncelikle duvar boyama teknikleri ve boya malzemeleri konusunda bazı bilgiler verelim.

Boya malzemeleri: Asgari masrafla evinizi boyamak isterseniz tabii ki boya, fırça ve rulo yeterli olacaktır. Ancak temiz bir iş çıkarmak isterseniz zemini ve oda dışına çıkarılma imkanı bulunmayan eşyaları boyadan korumak için naylon koruma örtüsü (branda) ve bunu laminant parkeye ve eşyalara yapıştırabilmek için maskeleme bandı tedarik etmeniz gerekebilir. Ayrıca farklı ebatlarda fırçalar veya fırça seti, yere dökülen boyaları temizlemek için temizlik spatulası, kalorifer rulosu, profesyonel iş çıkarmak isteyenler için boya tabancası, boya püskürtme makinesi lazım olacaktır.

Hazırlık ve başlangıçtaki temizlik aşamasında kullanılmak üzere sert kıllı fırça, duvardaki bozuklukları tamir etmek için alçı ve alçı malası veya dolgu malzemesi (duvar macunu) ve macun tabancası, dolgu sonrası astar, zımpara, spatula, kabarmış boyayı çıkarmak için tel fırça veya çelik yünü, sünger ve deterjanlı su, temizlik için bez parçaları, ellerinizi korumak için plastik eldiven, cildinizi korumak için nemlendirici krem, tozlardan korunmak için maske, gözlerinizi korumak için laboratuvar gözlüğü diğer ihtiyaç duyulan boya malzemeleridir.

Boya malzemeleri arasında rulo uzatma sapı, boya kabı, boya karıştırmak için bir çubuk ve merdiven de sayılabilir. Tavan için tavan boyası, tavan kaplama plakaları ve tavan göbeği, kartonpiyer gibi seçenekleri de hatırlatalım.

Duvar boyası markaları: Duvar boyası markaları arasında Filli Boya, ÇBS, Fawori, Marshall, Dyo, Casati, Gülen boya Polisan, Jotun boya, Ünlü boya gibi markalar bulunmakta.

Duvar boyası modelleri: Duvar boyaları arasında değişik modeller bulunmakta. Bunlar mat plastik boya, mat silikonlu boyalar, sentetik boyalar, tavan boyası, silikonlu dış cephe boyası, astar boyası, kendini ışıkla temizleyen nanoteknolojik boyalar bulunmakta.İlgili aramalar:
enunlu duvar boyasi markalari (1), ic duvar boya secimi marka (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Boya malzemeleri, Duvar boyası markaları, Duvar boyası modelleri"
Kategori: Hırdavat

Firsat-Cenneti.com » Hırdavat » Boya malzemeleri, Duvar boyası markaları, Duvar boyası modelleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?