Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Soğuktan Korunmanın Yolları, Kışın Sıcak Kalmak

Sibirya soğuklarının ülkemize yerleştiği dönemde pek çoğumuzun aklına soğuktan korunmanın yolları gelebilir. Peki çok soğuk havalarda neler yapabiliriz, neler giymeli, sıcak kalmak için nelere dikkat etmeliyiz?
kisin sicak kalmak
Vücut ısısını muhafaza edebilmek amacıyla soğuktan gerçekten koruyan giysileri edinmemiz gerekiyor. Bunlar termal içlik gibi ileri derece önlemlerden -30 derecelere dayanmamıza olanak sağlayacak kaz tüylü montlar gibi kıyafetler olabilir. Gerçekten üşümek istemiyorsanız bere ve şapka gibi başınızı koruyacak bir aksesuarı ihmal etmemelisiniz, zira vücut ısı kaybının önemli bir kısmı kafamızdan gerçekleşmektedir.

Yün katkılı çorap ve tabanı izole edici bir kışlık ayakkabı da olmazsa olmazlar arasında. Ayağınıza veya vücudunuzun dışarıyla direk temas halinde olan yüz gibi bölgelerine vazelin krem sürmek soğuktan koruyucu bir önlem olarak aklınıza gelebilir. Hele ki ellerinizi dışarı çıkartmak durumunda kalıyorsanız, kaliteli bir eldiveni unutmamak gerek.

Uzun süre dışarı kalacak, yürüyecek, bisiklet sürecek veya rüzgara maruz kalma durumunda isek rüzgarın işlemesine engel olan deri ürünler de tercih edilebilir. Vücudun en çabuk üşüyen yerlerinden olan kulaklarınızı korumak için koruyucu kulaklık kullanabilirsiniz.

Kendinizi avantajlı bir konumda hissetmek istiyorsanız size termal atkı denen bir ürünü de önerebiliriz. Evden çıkmadan önce mikrodalga fırında belirli bir kısmını ısıtabileceğiniz termal cepli atkı, içinde bulunan pirinç ve bir takım bitkilerin ısıyı uzun süre muhafaza etmesi prensibiyle çalışmakta. Kayda değer bir vakit üşüme derdini çekmek istemiyorsanız, denemeye değer.

Soğuktan korunmanın diğer yolları arasında spor yaparak hareketli kalmak, uzun süre aç kalmaktan kaçınmak, enerji verici ılık-sıcak besinler ve içecekler tüketmek ve farklı ortamlara göre kıyafetlerimizi ayarlamak (yani kat kat giyinerek ortam ısısına göre gerekirse fazlalıkları çıkararak terlemeyi önlemek) uzmanların önerileri arasında yer almaktadır.

Geceleri evde üşümek gibi bir probleminiz varsa, sıcak su torbasu veya yatağınızı sürekli ılık tutan bir elektrikli battaniye, pekala basit, etkili ve ucuz bir ısınma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Kışın soğuktan korunmak ve sıcak kalmak için bir kaç basit aksesuarla kendinizi rahatlatabilirsiniz. Herkese sıcak günler.İlgili aramalar:
soğuktan korunmanın yolları (6), soğuktan koruyan giysiler (5), soguktan korunma giysiler (4), Nasıl sıcak kalınır (4), soguktan korunmanin yollari nelerdir (3), soğuktan koruyan ayakkabı nasıl olmalı (2), kisin sicak kalmak icin (2), soğuklardan koruyan giysiler (2), kışın sıcak kalmak için ne yapmalıyız (2), soğuktan korunma (2), soğuktan korunma yolları (2), laptop soğuktan korumak (1), soğuklardan korunma yolları (1), sogukdan koruyan nedır (1), soğuktan korunma giysileri (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Soğuktan Korunmanın Yolları, Kışın Sıcak Kalmak"
Kategori: Giyim

Firsat-Cenneti.com » Giyim » Soğuktan Korunmanın Yolları, Kışın Sıcak Kalmak

2 Yorum: "Soğuktan Korunmanın Yolları, Kışın Sıcak Kalmak"


  1. selim dedi ki:

    içlik kumaşı nelerden oluşmalı sizce? Mesela pamuk (%50), polyester, viskon uygun mu?

  2. berat dedi ki:

    sportfunktions-unverwashe(spor içlik) sadece alt ihtiyacım var L beden ANADOLU YAKASI’nda nerde bulabilirim.


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?