Özel Arama

Fırsatlar

Kedi Köpek Kovucu İşe Yarıyor Mu, Ultrasonik Kovucular Nasıl Çalışır?

Ultrasonik kovucular, kedi köpek başta olmak üzere, haşere, kuş, sivrisinek, böcek, domuz ayı vb. vahşi hayvanlar üzerinde kullanılmaktadır. Peki kedi köpek kovucu işe yarıyor mu, bu konuda kullanıcı yorumları nasıl?
kopek-kovucu
Öncelikle ultrasonik köpek kovucu nasıl çalışır, bundan bahsedelim.

Piyasada dazer kedi köpek kovucu gibi modeller, insanların duyamayacağı tizlikte, yüksek desibelde ultrasonik ses dalgaları yaymaktadır. Bir kısım sensörlü modeller hareket algılamasına göre evinizin etrafında koruma sağlayabilmektedir. Köpek, kedi başta olmak üzere, kurt, çakal, tilki vb. hayvanların duyabildiği söz konusu rahatsız edici ses nedeniyle hayvanlar mevcut ortamı terketmeyi tercih etmektedir. Peki kedi köpek kovucu işe yarıyor mu dersiniz?

Söz konusu aletler hakkındaki yorumlar kafanızı karıştırabilir. Zira köpeklerden korunma cihazını kullanarak köpeklerin kuyruklarını kıstırıp uzaklaştığını belirten de mevcut, köpeklerin sadece kulağını hafifçe kaldırıp yoluna devam ettiğini söyleyen de. Kimisi komşunun köpeğinin gürültüsünden kurtulduğunu söylüyor, kimisi küçük köpeklerde ve sürü liderlerinde agresifliği artırdığını. Söz konusu yorumlar karşısında şu hususları belirtmemiz gerekiyor:

Öncelikle başı boş dolaşan yaşlı köpeklerin kimisinin işitme duyusunda kayıp mevcuttur. Bu nedenle ultrasonik köpek kovucuya karşı tepkisiz kalmaktadırlar. Ayrıca kimi hayvanlar söz konusu cihazlara alışarak, havlama tepkilerinde değişiklik oluşmamaktadır. Cihazın etki aralığı 7 metreden daha kısa mesafelerdir. Ayrıca ses dalgalarının köpeğe ulaşmasını engelleyen doğal engeller, etraftaki gürültü ve rüzgarın yönü köpeklerin rahatsız olmasına mani olabilir.

Benzer etki gösterdiğini iddia eden iphone ve android (google play) programları da akıllı cep telefonları için mevcut, ancak söz konusu ultrasonik seslerin telefondan çıkıp çıkamadığı ayrı bir merak konusu.

Sonuç olarak köpek kovucular yüzde yüz garantili bir çözüm olmamakla beraber, saldırgan köpeklere karşı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Köpeklere dalaşmaktan çalıyı dolaşmayı yeğliyorsanız, biber gazı vb. spreyleri, elektro şok cihazı gibi seçenekleri de düşünebilirsiniz.İlgili aramalar:
kedi köpek kovucu işe yarıyor mu (25), kopek savar ise yariyor mu (14), köpek kovucu cihaz işe yarıyor mu (14), köpek savar işe yarıyormu (11), kedi kovucu cihaz yorum (11), köpek kovucu işe yarıyor mu (9), ultrasonik kedi kovucu işe yarıyor mu (6), köpek kovucu cihaz yorumları (6), kedi kovucu sprey işe yarıyormu (5), köpek kovucu nasıl çalışır (5), kedi kovucu işe yarıyor mu (5), kedi köpek kovucu yorumlar (5), en iyi köpek kovucu hangisi (5), kedi kovucu yorum (4), kedi kovucular işe yarıyor mu (3)

Yayın tarihi:
Konu: "Kedi Köpek Kovucu İşe Yarıyor Mu, Ultrasonik Kovucular Nasıl Çalışır?"
Kategori: Genel

Firsat-Cenneti.com » Genel » Kedi Köpek Kovucu İşe Yarıyor Mu, Ultrasonik Kovucular Nasıl Çalışır?

1 Yorum: "Kedi Köpek Kovucu İşe Yarıyor Mu, Ultrasonik Kovucular Nasıl Çalışır?"


  1. comyonet.net dedi ki:

    Ultrasonik Köpek Kovucu
    Kentte, kasabada, köyde, mahallede yolumuzun üzerinde karşılaşabileceğimiz sahipli veya sahipsiz köpekler bazen tehlikeli olabiliyorlar. Bazen bisiklet veya motorsiklet üzerindeyken veya spor amaçlı koşu ve yürüyüşlerimizde daha çok tehlikeli olabiliyorlar. Kediler ise bina-konut bahçelerine, bahçe bitkilerinin içine, araç garajlarına vb. kullanım alanlarımıza isteğimizin dışında ortak olabiliyorlar. İşte bu sevimli hayvanlara fiziksel bir darbe uygulamadan, onlara asla zarar vermeden, onların zararlarından korunmak için en güzel yöntem kendisi küçük, fonksiyonu çok büyük olan sonik kedi-köpek kovucu cihazımızdır. Sadece kedi köpekler için mi? Elbette hayır. Köyde, kasabada, dağda, kırda, bayırda, ormanda, avcılıkta ayı, kurt, domuz, çakal ve tilki gibi vahşi hayvanlara karşı da aynı güçte etkilidir. Çalışma sistemi şudur; Kedi, Köpek, ayı, kurt, tilki ve çakal gibi canlıların duyum sistemlerine gönderilen uyarıcı ultrasonik sinyaller ile caydırıcı etkiye sahiptir. Bu sinyaller sert uyarıcı kaynağı olarak çareyi kaçmakta gösteren insani bir yöntemdir. Aslında bu yönü ile hayvan dostu, diğer taraftan ise taş veya sopa ile korkutmaya kalkmak tam tersine iyice saldırıyı üzerine çekeceği için gerçek kişisel güvenlik ürünüdür
    enuygunurunler.blogspot.com.tr/2016/05/ultrasonik-kopek-kovucu.html


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?