Özel Arama

Fırsatlar

İnternetten Anket nasıl yapılır?

Internet üzerinden anket yapmayı düşünenler için bazı yararlı bilgiler burada yer almaktadır.
internetten anket
İster master, doktora tezi, makale hazırlamak gibi bilimsel çalışmalar için, isterseniz de merak edilen bir konuda yapacağınız araştırmada, anket değerli veriler üretmeye yardımcı olabilir. Peki internetten anket nasıl yapılır?

Internet üzerinden ankette ilk akla gelen araç elbetteki “surveymonkey”dir. 10 soru ve 100 katılımcıya kadar ücretsiz anket yapabilmenize olanak sağlayan survey monkey, daha kapsamlı ve süreklilik arz eden çalışmalar için ücretli kurumsal üyelik paketleri sunmaktadır. Ücretsiz sürümünde bir takım özellikler bulunmamakla beraber survey monkey, hazır şablonlar, sorular arası mantık geçişleri, rasgele soru sorma, sonuçları gerçek zamanlı olarak analiz etme, yanıtları paylaşma, grafikler oluşturma gibi pek çok aracı hizmetinize sunmaktadır.

Kendi internet siteniz mevcut ise veya bu işten anlayan bir tanıdığınız varsa, limesurvey aradınız platform olabilir. Tamamen ücretsiz olan lime survey, php tabanlı anket tasarım ve yönetim modülüdür. Kurulum aşaması teknik bilgi gerektirse de, anket sorularının tasarlanması ve sonuçların analizi kullanıcı dostu bir arayüz ile yapılabilmektedir. Veri tabanı destekli anketinizi, dilerseniz tanımlı alıcıların doldurmasına da olanak sağlanmaktadır.

Qualtrics anket düzenlemek isteyenler için bir diğer alternatif. Müşteri memnuniyeti ölçmekten tutun, akademik araştırmalara kadar profesyonel bir destek sağlayan qualtrics seçkin bir kitleye anket uygulama imkanı sunmakta.

Ücretsiz deneme hesabı açabildiğiniz daha pek çok anket şirketi bulunmaktadır. Tablet pc veya cep telefonu platformuna uygun anket sunan Questionpro.com, Surveygizmo, Türkiye’ye odaklı anketix.com bunlardan sadece bir kaçı.

Peki siz anketinizi nerede hayata geçiriyorsunuz. Yoksa internet üzerinden anket doldurarak para kazanmayı mı merak ediyorsunuz. Yorum sizin…İlgili aramalar:
internetten nasıl anket yapılır (2), anket nasıl yapılır (1), questionpro anket analizi nasil yapilir (1), qualtrics nedir (1), qualtrics anket oluşturma (1), nasıl internet anketi yapılır (1), internetten anket nasıl uygulanır (1), internetten ankaet uygulamak (1), internette platform nasil yapılir (1), internette anket nasıl yapılır (1), interneten anket nasıl oluşturulur (1), basit anket nasil yapilir (1), anket nasıl yapılır 7 -A (1), tez icin internetten anket nasil yapilir (1)

Yayın tarihi:
Konu: "İnternetten Anket nasıl yapılır?"
Kategori: Genel

Firsat-Cenneti.com » Genel » İnternetten Anket nasıl yapılır?

1 Yorum: "İnternetten Anket nasıl yapılır?"


  1. 09aydın dedi ki:

    ıspartada bi servis noktanız varmı varsa bana ulaşabilirmisiniz


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?