Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , .

Elektrikli Battaniye Kullanımı, Termal Yatak Isıtıcısı Güvenli mi?

Elektrikli battaniyeler hakkında bilgi edinmek isteyenler için kullanım, güvenlik, elektrik tüketimi, vs. konularında yorumlar burada yer almaktadır.
elektrikli-battaniye-modelleri
Soğuk kış günlerinde yüksek doğalgaz faturalarına ve soğuktan korunmaya karşı alınan önlemlerden birisi de elektrikli battaniye gibi termal yatak ısıtıcılarıdır. Gündüz vakti boş duran evi, kısa sürede istenen sıcaklığa getirmek pek kolay ve ekonomik olmadığından konforlu bir uyku için infrared ısıtıcılardan, elektrikli battaniyeden, sıcak su torbasından veya uyku tulumundan istifade edebilirsiniz. Peki elektrikli battaniye kullanımı nasıldır?

Öncelikle elektrikli battaniye kullanım yerleri arasında çarşaf altında kullanılan modellerden başka, üzerinizi örterek kullanılan elektrikli battaniyeler ve yatak altına konan alüminyum profil ısıtma sistemleri gibi çeşitler de mevcuttur. Piyasada 220 volt ile çalışan modellerden başka daha güvenli olarak duyurulan karbon fiber kablolu düşük voltajlı (24 volt-kamyoncu tipi) elektrikli battaniyeler de bulabilirsiniz.

Çarşaf altına konan elektrikli battaniyeler ısı ayarına ve çevre koşullarına göre 10 dakika ile 30 dakika gibi bir sürede yatağınızı istenen sıcaklığa getirebilirler. Dilerseniz uyurken ılık ayarına alarak uyku boyunca yatak ısısını muhafaza edebilirsiniz.

Elektrikli alt battaniye olarak da bilinen bu ürünler, tek veya çift kişilik olabileceği gibi çift kumandalı da olabilmektedir. Elektrikli battaniyelerin içinde elektrik akımı geçirildiğinde ısınan bir direnç kablosu bulunmaktadır.

Peki elektrikli battaniye güvenli midir? Kullanma talimatına uyulduğu sürece elektrikli battaniyeler güvenlidir, gece yatarken fişi çekmek gerekli değildir. Yüksek ısıya dayanıklı PVC ile yalıtılmış rezistans katlanmadığı ve darbelere maruz kalmadığı sürece sorun oluşturmaz. Kırışık, katlanmış vaziyette kullanılan, kabloları zedelenmiş, kullanım ömrünü tamamlamış, ehil olmayan (çocuk, hastalık vb. nedenlerle duyularında rahatsızlık olan) kimselerce kullanılması, yangın ve elektrik çarpması gibi riskler barındırmaktadır. Elektrikli battaniyeyi üzerinize örterek, ıslak halde, vs. kullanmak tehlikelidir.

Elektrik battaniyenin yararları arasında yatağı ısıtarak, tüm odayı ısıtma ihtiyacını azaltması ve tasarruf sağlaması, konforlu uyku, romatizma ve eklem ağrıları gibi ısının iyi geldiği sağlık sorunlarının tedavisine sıcak kum tedavisi tarzı yardımcı olması, yatağın neminin giderilmesine vs. sayılabilir.

Peki elektrikli battaniye kaç watt elektrik tüketimine yol açar? Piyasada 35-70 watt tarzında elektrik gücündeki elektrikli battaniyeler kullanım koşullarına göre değişmekle beraber ılık ayarda (35 watt), günde 1 saat için ayda 3 TL elektrik faturasına ilave yapacaktır. Gece boyunca kullandığınızda günde 7 saatten, ayda 20 TL’ye kadar elektrik yakabilir.İlgili aramalar:
elektrikli battaniye kaç watt (68), elektrikli battaniye ne kadar elektrik harcar (17), elektrikli battaniye kaç volt (13), elektrikli battaniye elektrik tuketimi (12), yatak ısıtıcısı (9), elektrikli battaniye kaç derece ısı verir (8), elektrikli battaniye guvenli mi (6), elektrikli battaniye tanıtım yazısı (4), elektrikli battaniyeler kaç watt (4), elektrikli battaniye kac wat (4), ısıtıcı battaniyeler katlanılarak kullanılamaz mı (4), elektrikli battaniye nasıl yapılır (4), elektrikli battaniye elektrik sarfiyatı (3), yatak ısıtıcı (3), elektrikli yatak ısıtıcı (3)

Yayın tarihi:
Konu: "Elektrikli Battaniye Kullanımı, Termal Yatak Isıtıcısı Güvenli mi?"
Kategori: Genel

Firsat-Cenneti.com » Genel » Elektrikli Battaniye Kullanımı, Termal Yatak Isıtıcısı Güvenli mi?

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?