Özel Arama

Fırsatlar

Kablosuz (wifi) IP güvenlik kamerası modelleri

Kablosuz wifi güvenlik kamerası hakkında bilgilerin yer aldığı bu makalede modeller ve genel özellikleri hakkında bilgiler yer almakta.
kablosuz ip guvenlik kamerasi
Öncelikle güvenlik kameralarının kullanılacağı yere göre farklı özelliklerde olabildiğini belirtelim. Su geçirmez dış ortam güvenlik kameraları ile iç ortam güvenlik kameraları bunlardan başlıcaları. Şimdi dilerseniz kablosuz ip güvenlik kamerası seçeneklerini inceleyelim:

Piyadada TP-Link, Edimax, Legacy, Bosch, Vivotek vs. gibi pek çok değişik marka kablosuz ip güvenlik kamerası bulabilirsiniz. Aradığınız özelliklere göre hayli farklı fiyat aralıkları da mümkün. Özellikle çin menşeli ve uygun fiyatlı modeller dikkatinizi çekebilir.

Network kamerası da denilen wifi güvenlik kameraları, internet üzerinden kontrol edilebilen ve ses-görüntüyü değişik noktalarda yer alan birden fazla alıcıya iletebilen güvenlik kameralarıdır. IP güvenlik kameralarının pil ile çalışmıyorsa, en azından elektrik bağlantı kablosuna ihtiyaçları vardır. Kimi modeller ise PoE denilen ethernet üzerinden elektrik alma desteği vardır. Wifi güvenlik kameralarının en önemli avantajları sizi uzun kablolar döşemekten kurtarması, dvr kart ve server gerektirmemesi, tak-çalıştır özellikleri sayılabilir. Kablolu bir güvenlik kamerasından elde ettiğiniz görüntüleri, internet üzerinden izlemek için değişik yazılımlar ve cihazlar da bulunmaktadır.

Wifi güvenlik kamerasındaki görüntüyü internetten izlemek için pek çok modelde bulunan rj45 ethernet portundan veya kablo kullanmadan router cihazından istifade edebilirsiniz. Kimi modellerdeki SD veya micro-sd kart desteği ile görüntünün kamerada kaydedilmesini de temin edilebilir.

Kimi kablosuz güvenlik kameralarının gece görüşü özelliği vardır. Bu amaçla düşük ışıkta görüş sağlayan kızıl ötesi LED vb. teknolojiler kullanılmaktadır. Belirli bir mesafeye kadar desteklenen gece çekimleri siyah ve beyaz olarak gerçekleştirilir.

Wifi güvenlik kameralarının CCD veya CMOS sensörleri, farklı video kalitelerine (h.264, mpeg-4, vs.) sahip olabilir. Analog veya dijital yayını destekleyen sensörler, farklı kalitelerde yani çözünürlük ve sıkıştırmada görüntüler üretebilirler. Akıcı bir görüntü istiyorsanız, saniyede gösterilen kare sayısı anlamına gelen 20-25 fps’ten başlayan modellere bakmalıdır.

Kablosuz güvenlik kamerası dezavantajları arasında tamamen kablosuz olmamaları, kısıtlı frekans seçim olanağı ve bunların dış etkenlerden etkilenmesi sayılabilir. Ancak dikey ve yatay hareket kabiliyeti, hazır pozisyon veya devriye tur seçenekleri, alarm vs. gibi cihazlar ile entegrasyon, optik-dijital zum imkanı, hareket algısında e-posta ile uyarı gönderilmesi, çift yönlü ses alışverişi gibi pek çok özellik aradığınız hususiyetler olabilir.

Güvenlik kamerası arayanlar için Turkcell’in 3g gözz ve Vodafone’nun Cingöz 3g destekli güvenlik kamerası servisleri de ilginizi çekebilir.İlgili aramalar:
guvelık kamerasını ınterten ızlemek ıcın nasıl vıfı ıhtıyacım var (1), internet uzerinden kontrol edilebilen guvenlik kamerası (1), ip wifili güvenlik kamerası (1), kablosuz wifi kamera (1), kablosuz wifi kameralar (1), wifi 20 km güvenlik kamera fiyatları ve özellikleri (1), wifi güvenlik kameraları (1), wifili ev için güvenlik kamerası (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Kablosuz (wifi) IP güvenlik kamerası modelleri"
Kategori: Elektronik

Firsat-Cenneti.com » Elektronik » Kablosuz (wifi) IP güvenlik kamerası modelleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?