Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

En kaliteli şarjlı pil hangisi? Şarjlı pil markaları ve pil çeşitleri

Bütün insanlar eşit yaratılmadığı gibi bütün şarjlı piller de aynı kalitede imal edilmemekte. Peki en kaliteli şarjlı pil hangisi? Sizlere şarjlı pil markaları ve çeşitleri hakkında bilgiler sunmaya gayret edeceğiz.
uzun omurlu sarjli pil
Şarjlı pil teknolojisi li-ion ve li-polymer pillerin çıkması ile bir hayli ilerlemiş olsa da klasik kalem pil dediğimiz AA pil teknolojisinde çok fazla bir gelişme yaşanmadı. 1.5 V’luk normal pil yerine 1.2 V sunabilen Ni-Mh veya Ni-CD şarjlı pilleri kullanıyor ve şarjlarının kısa sürede bitmesinden şikayet ediyorsanız, size en iyi şarjlı pilden bahsetmemiz yerinde olacaktır. Fakat önce şarjlı pil markaları:

Şarjlı pil markaları: Piyasada ismi dünyaca ünlü markalardan, hiç duyulmamış olanlara kadar şarj edilebilir pil (rechargeable) markalarına rastlayabilirsiniz. Bunlar Sony, Duracell, GP, Varta, Sanyo vs. olarak sıralanabilir. Peki en kaliteli şarjlı pil hangisi? Şarjını kaybetmeyen şarjlı kalem pil almak en ekonomik tercih olacaktır. Zira piyasadaki pek çok şarj edilebilir pil, şarj sonrasında kullanılmadığı takdirde bile şarjını kaybetmektedir. Bu bakımdan en uzun ömürlü şarjlı pil olarak söz konusu pilleri önermekteyiz. Ayrıca mAh cinsinden yüksek kapasiteli
pil almak yerinde olacaktır.

Şarjını kaybetmeyen şarjlı kalem pil en uzun ömürlü piller. Buna örnek olarak tanesi 5 TL’den satılan camelion markası bir örnek. Dünya markası Sanyo ise eneloop serisi pillerin (HR-3UTGA model) bir yıl içinde yüzde 85 şarjını muhafaza edebildiğini ifade etmekte. Ömrü boyunca 1500 kere şarj edilebilen söz konusu piller uzun vadeli kullanımda oldukça ekonomik bir tercih.

Şarjlı pil çeşitlerinden bahsedecek olursak, AA kalem piller, AAA ince kalem piller (kumanda pili), C, D, 3 voltluk CR 2032, CR 2016,vs. ve 9V’luk piller sayılabilir. Kalem pillere takılan bazı dönüştürücüler ile C veya D tipi piller elde etmeniz de mümkündür.İlgili aramalar:
en kaliteli pil (7), en iyi şarjlı pil (6), en kaliteli kalem pil (6), en kaliteli 1 5 şarjlı pil serisi (4), en iyi şarjlı pil hangisi (4), en kaliteli şarjlı pil (3), pil markaları (3), en iyi şarjlı pil markası (3), Şarjlı pil markaları (3), en kaliteli pil markası (3), eniyi alkalin pil (2), en iyi pil hangisi (2), kalem pil hangisi (2), en iyi pil markasi (2), en iyi pil serisi 1 5 (2)

Yayın tarihi:
Konu: "En kaliteli şarjlı pil hangisi? Şarjlı pil markaları ve pil çeşitleri"
Kategori: Elektronik

Firsat-Cenneti.com » Elektronik » En kaliteli şarjlı pil hangisi? Şarjlı pil markaları ve pil çeşitleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?