Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , .

Mobil Klima Markaları, Taşınabilir Klimalar, Portatif Modeller

Yaz sıcaklarının bastırması ile montaj gerektirmeyen mobil klimalar merak edilenler arasına yerleşmekte. Peki mobil klima markaları, portatif klima modelleri, taşınabilir klima seçenekleri neler? İşte kullanıcı yorumları ve tavsiyeler:
mobil tasinabilir portatif klima
Mobil Klima nedir? Mobil klimalar taşınabilir olmaları hasebiyle montaj gerektirmeyen ve dış ünitesi olmayan klimalardır. Split tarzı duvar klimaları kadar verimli değillerdir ve çalışabilecekleri ortam sıcaklıkları sınırlıdır. Sizlere kısaca mobil klima markalarından bahsedelim:

Mobil klima markaları: Piyasada pek fazla taşınabilir klima modeli bulunmamakta. Şimdilik görebileceğimiz Airfel ve King marka portatif klimalar mevcut.

Airfel mobil klima: Kısaca Airfel markasından bahsedelim. Airfel ısıtma ve soğutma sektöründeki çalışmalarına 1999 yılından bu yana Sanko holding bünyesinde devam etmekte. Klima, kombi, panel radyatör ve klima santrali üzerine üretim yapan Airfel fabrikaları ülkemizde yaygın satış ve destek ekibine sahip.

Airfel’de mobil klima olarak Airfel AP09-3102/R2 modeli bulunmakta. Siz nereye serinlik oraya sloganı ile duyurulan model, taşınabilir serinlik olarak lanse edilmekte. Dış ünitesiz iklimlendirme çözümü 9.000 BTU/h soğutma ve ısıtma kapasitesine sahip.

A enerji sınıfı mobil klima çevre dostu R410A gaz kullanmakta. Isıtma soğutma amaçlı kullanılan mobil klima, nem alma özelliğine de sahip. Turbo ve uyku fonksiyonu otomatik su tahliye sistemi ile desteklenmiş durumda. Dileyenler timer zamanlayıcı özelliğini de kullanabilir. Arıza teşhis sistemi, 2 yönlü otomatik hava yönlendirme sistemi, dijital ekran ve uzaktan kumanda diğer ayrıntılar.

Airfel mobil klimanın teknik özellikleri incelendiğinde 2,5 kw ısıtma kapasitesi, 45-51 db aralığında gürültü düzeyi ve 475 kws yıllık enerji tüketimi görünüyor. Nem alma kapasitesi ve hava debisi özellikleri ile standart klimalar yanında daha düşük verime sahip. Ayrıca taşınabilir bir klima için 32 kg. ağırlık bir miktar fazla gelebilir. Portatif klimanın çalışma aralığı olarak belirtilen 10-35 derece sıcaklık kimi zamanlar için yeterli olmayabilir.

Ürün hakkında yapılan olumlu yorumlar (vantilatörden çok daha iyi gerçek bir klima olduğu, portatif olması, vs.) yanında fazla gürültülü çalıştığı, cama veya duvara delik açmak gerektiği, fazla verimli olmadığı gibi olumsuz yorumlar da mevcut. Beklentinizi yüksek tutmamanız önerilmekte.

Piyasada görülen diğer bir mobil klima King markasına ait. Airfel’e benzer şekilde 9.000 BTU ısıtma ve soğutma kapasitesine sahip olan King Duo Fresh 9.000 Btu/h Portatif Klima K-6400 modeli A sınıfı enerji tüketimine sahip. Günde 21,61 litre nem alma kapasitesine sahip klima yıkanabilir anti bakteriyel filtreye, özel LCD dijital göstergeye ve 24 saat çoklu programlamaya sahip. Çalışma sıcaklığı aralığı Airfel’e göre daha dar: 16 C – 31 C desteklenmekte. Ses seviyesi olarak ise bir miktar daha yüksek (azami 55 dB).

Portatif klima fiyatları 600 TL’den başlamakta. İhtiyaçlarınızı göz önüne alarak kısıtları da hatırlayarak bir tercih yapmanız önerilir. Dilerseniz klima alırken nelere dikkat etmeli başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.İlgili aramalar:
klima çeşitleri (7), mobil klima tavsiye (3), mobil klimalar yorum (2), mobil klima (2), mobil klimalarin ses desipeli (2), king mobil klima (2), seyyar klima çeşitleri (2), TAŞINABİLEN SEYYAR KLİMA ÇEŞİTLERİ (1), tasinabilir klimada otomatik su tahliyesi (1), mobil soğutma amaçlı klimalar (1), nem alma ozelligi olan portatif klima (1), taşınabilir klima king (1), portatif A enerji klimalar (1), taşınabilir klima çeşitleri (1), portatif klima fiyatları (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Mobil Klima Markaları, Taşınabilir Klimalar, Portatif Modeller"
Kategori: Klima

Firsat-Cenneti.com » Klima » Mobil Klima Markaları, Taşınabilir Klimalar, Portatif Modeller

2 Yorum: "Mobil Klima Markaları, Taşınabilir Klimalar, Portatif Modeller"


  1. A. Alper Yardımcı dedi ki:

    Merhabalar.

    .. sitemizden mobil klima siparişi alabilirsiniz.

    İyi çalışmalar

  2. murat dedi ki:

    mobil kilima aldım beş para etmedi yazık verdıgım paraya sogutmuyor adam gıbı iade alırlarsa verecem yerıne başka bısey ama mobil kilama asla


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?