Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , , .

İnternetten telefon görüşmesi ve bilgisayardan telefon arama-Tüm Türkiye ücretsiz

İnternetten telefon görüşmesi yapmayı araştıranlar ve bilgisayardan telefon arama konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırladığımız bu yazıda, sizlere tüm türkiyeyi ücretsiz aramanın yolundan bahsetmekteyiz. İşte İnternetten telefon görüşmesi ve bilgisayardan telefon aramanın detayları:
internetten telefon arama
Voip teknolojisi sayesinde internetten telefon görüşmesi artık çok kolay. İhtiyacınız olan sadece bir internet bağlantısı. Böylece sadece tüm Türkiye değil, tüm dünya ile ya bedava ya da çok ucuza konuşabilirsiniz. İşte internetten telefon arama detayları:

İnternet bağlantılı bir bilgisayar ile internetten ücretsiz telefon görüşmesi yapmanız mümkün. Tüm Türkiye ev telefonlarını aramak tamamen bedava. Türkiye cep telefonlarını (turkcell, vodafone veya avea farketmez) aramak ise 14 dakikası 1 dolar civarında. Peki bu nasıl mümkün?

Betamax (VoIP company) aşağıda belirteceğiz internet sitelerinden indirilen programlar sayesinde bu hizmeti sunmakta. Yıllardır kullanılan bu hizmet skype’ye oldukça ucuz. Hizmet kalitesi ise kıyaslanabilir düzeyde. En meşhur program voipraider ve webcalldirect. Yapmanız gereken bu programları google’da aratıp voipraider.com veya webcalldirect.com sitelerine girip ilgili programları yüklemek. Yükledikten sonra yeni bir kullanıcı hesabı açmanız gerekiyor. Programların arayüzü aşağıda gördüğünüz gibi.

Sistemde arama yapmak için kontür yükleme şartı var. Asgari 10 dolarlık bir kontür yüklemesinden sonra (kredi kartı veya paypal ve diğer alternatif yollar ile) artık siz de voipraider.com’un çok avantajlı tarifelerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik dünyanın neresinde olursanız olun. İşte örnek fiyatlar:

 • Türkiye- ev telefonları- bedava!
 • Türkiye- cep telefonları- 7 dakikası 1 dolar
 • Amerika- ev telefonları- bedava
 • Amerika- cep telefonları- bedava
 • Almanya-ev telefonları- ücretsiz!
 • Almanya- cep telefonları- 11,5 dakikası 1 dolar

İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, Avustralya, İsviçre, Avusturya ve diğer Avrupa şehirleri tarifeleri için voipraider.com’da “rates” kısmına bakabilirsiniz.

Sizlere balık tutmayı öğretmek adına önerimiz http://en.wikipedia.org/wiki/Betamax_(VoIP_company) adresindeki diğer alternatif sitelere bakıp en çok aradığınız ülkelere en uygun tarifeyi veren programı yüklemek. Mesela webcalldirect programı türkiye ev telefonları görüşmelerinden para almakta ancak cep telefonları için 14 dakikası 1 dolar tarifesi uygulamakta. Söz konusu tarifeler çok sık değişmemekte ancak dikkatli olmakta fayda var. En meşhur programlar: 12voip, voipstunt, nonoh vs. Dediğimiz gibi bunların hepsi betamaxx şirketi tarafından yürütülen ve farklı tarifeler ile çalışan ancak temelde aynı altyapıyı kullanan programlar.

Peki ses kalitesi nasıl?

Deneme amaçlı arama yapabilirsiniz, ancak tecrübem genel olarak tatmin edici düzeyde olduğu yönünde. Tamamen sorunsuz denemez ancak bu fiyata bu kalite gerçekten bulunmaz.

Skype ile kıyaslama?

Skype söz konusu programlara göre daha kapsamlı çözümler sunmakta. Sizin ihtiyacınız skype kullanmanızı gerektiriyor da olabilir. Mukayese etmenizde yarar var. Ancak ben skype’yi 0 800’lü Amerika hatlarını ücretsiz arama imkanı nedeniyle kullanıyorum sadece.

Ücretsiz arama sınırsız arama mı demek?

Malesef hayır. Adil kullanım ilkeleri ile aşırı aramanız halinde kısa süreli de olsa paralı tarifeler aktif hale gelmekte. Ancak kişisel deneyimim paralı tarifelerin bile çok ucuz olduğu yönünde ki aşırı kullanmak da kolay değil.

10 dolar kontür yükledim, bu yeterli mi?

Kontür yüklemeniz size 90 veya 120 gün gibi bir dönem için ücretsiz arama hakkı vermekte. Bu nedenle ilelebet ücretsiz arama imkanı bulunmuyor. Ya yeni kontür yüklemelisiniz veya paralı yerleri de arıyor olmanız lazım (mesela sadece Türkiye ev telefonlarını değil arada cep telefonlarını da aralısınız ki yeni kontür yükleme ihtiyacı olsun)

Yurtdışından Türkiye’yi aramanın en ucuz yolu nedir?

Yurtdışından Türkiye telefonlarını aramanın en ucuz yolu bu bahsettiğimiz programlardır. Hiç bir arama kartı (calling card) veya  başka tarife bundan ucuz hizmet sunamıyor. Araştırmak serbest. Ücretsizden daha ucuzu olabilir mi?

Son olarak, kaliteli bir mikrofonlu kulaklık size ayrı bir keyif verebilir. Herkese iyi konuşmalar.İlgili aramalar:
internetten telefon arama (18), internetten cep telefonu arama ücretsiz (10), internetten cep telefonu arama (10), internetten telefon görüşmesi (4), internetten ev telefonu arama (4), internet üzerinden cep telefonu arama (3), internetten arama (2), internetten sabit telefon arama (2), internetten cep numarası arama (2), internetten cep telefonunu aramak (2), internetten telefon arama yapımı (1), internetten telefon aramadı (1), ucuz turkiye telefon gorusmesi (1), internetten telefon arama nasıl olur (1), internetten sabit telefonları arama (1)

Yayın tarihi:
Konu: "İnternetten telefon görüşmesi ve bilgisayardan telefon arama-Tüm Türkiye ücretsiz"
Kategori: Cep telefonu

Firsat-Cenneti.com » Cep telefonu » İnternetten telefon görüşmesi ve bilgisayardan telefon arama-Tüm Türkiye ücretsiz

2 Yorum: "İnternetten telefon görüşmesi ve bilgisayardan telefon arama-Tüm Türkiye ücretsiz"


 1. Emre Koncaoğlu dedi ki:

  bilgisayardan telefonu aramak istiyorum

 2. x dedi ki:

  doğru ise süper


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?