Özel Arama

Fırsatlar

Harici Şarj Cihazı Modelleri, Taşınabilir Şarj Aleti Seçenekleri

Power bank olarak da bilinen harici şarj cihazı modellerini tanıtacağımız bu yazıda taşınabilir şarj aleti alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız.
harici sarj aleti
Cep telefonu veya tabletinizin şarjı fazla uzun süre gitmiyor ve gün ortasında takviyeye ihtiyaç duyuyorsanız, prizden veya araçtan uzakta iken şarjı bitirmemenin yolu, taşınabilir harici şarj aleti kullanmaktan geçiyor. Peki hangi harici şarj cihazı kullanımı nasıl?

Arazide, otobüste hareket halinde veya kamp gibi medeniyetten ve elektrikten uzak ortamlarda bulunmanız icap ediyorsa, taşınabilir şarj aleti epeyce işinizi kolaylaştırabilir. Harici şarj cihazı ile usb’den güç alet led ışık, fan vs. gibi pek çok farklı cihazı da çalıştırabilirsiniz.

Power bank şarj cihazları en başta kapasiteleri (yani telefonunuzu kaç defa şarj edebileceği) bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Yüksek kapasite aynı zamanda büyük ebat, ağırlık ve uzun sürede tekrar doldurulma anlamına geliyor. Kredi kartı ebatı ile taşınması çok kolay acil durum şarj aletleri, telefonunuzu birkaç saatlik de olsa hayata döndürmeye yarayabilir. Güneşte şarj olabilen solar şarj cihazları ise dağ başında kurtarıcınız olabilir. Sonuç olarak taşınabilirlik, fiyat ve kapasite arasında optimum bir tercih yaparak taşınabilir şarj aleti satın almanızda yarar vardır.

Power bank kaç defa şarj eder? Power bank’lar belirtilen nominal kapasitenin yaklaşık yüzde 70’i nispetinde güç sağlarlar. Bu bakımdan 2.600 mAh kapasitelik power bank, gerçekte 1.820 mAh güç ile 1440 mAh’lık iphone 5 pilini 1 defa tam ve 1 defa çeyrek düzeyde doldurabilir. Şarj süresi telefonunuzun şarj olabilme becerisi ve power bank tarafından sağlanan güç (output rating) ile doğru orantılıdır. Düşük akım sağlayabilen bir harici şarj aleti ile cep telefonunuz prize göre daha uzun sürede dolar.

Peki power bank ne kadar sürede şarj olur? Bunu hesaplamak için nominal kapasiteyi input rating denilen akım değerine bölebilirsiniz. Örneğin 10.400 mAh’lık bir harici şarj aleti 1A’lik akım ile 10.4 saatte dolar.

Taşınabilir şarj aleti modelleri arasında LCD ekranında kalan kapasiteyi gösteren, şarj olunca otomatikman bağlantıyı kesen, dahili led ışığı ile ortamı aydınlatan, dahili kablosu veya kablo adaptörleri ile birden fazla cihazı aynı anda şarj edebilen seçeneklere de rastlayabilirsiniz. İçinde kaliteli (18650 3.7v pil vb.) li-ion pil hücreleri olan, ergonomik ve sağlam kasaya sahip modellerin ucuz olanlara göre daha tatminkar olacağını da belirtelim.İlgili aramalar:
taşınabilir şarj cihazı kapasite ne anlama gelir (3), acil durum şarj cihazı (1), vin fiyatları (1), telefon özellikli tabletler hangileri (1), Sürücü belgesi e sınıfı hangi arac kullanır (1), sarjı bitirmemenin yolları (1), powerbank modelleri (1), harici şarj modelleri (1), apple ankarada hangi avmde (1), yazıda şarj aleti (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Harici Şarj Cihazı Modelleri, Taşınabilir Şarj Aleti Seçenekleri"
Kategori: Cep telefonu

Firsat-Cenneti.com » Cep telefonu » Harici Şarj Cihazı Modelleri, Taşınabilir Şarj Aleti Seçenekleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?