Özel Arama

Fırsatlar

Cep telefonu özellikli tablet, telefon destekli tablet bilgisayar

Hem tablet hem de cep telefonu olarak kullanılabilen ürünlerden yani cep telefonu özellikli tabletlerden bu yazımızda bahsetmekteyiz.
cep telefonu destekli tablet
Teknolojik gelişmeler neticesinde pek çok teknolojik alet birçok işi aynı anda yapar oldu. Fotoğraf çeken cep telefonu, cep telefonu özellikli fotoğraf makinesi vs. bunların en bariz örnekleri. Peki piyasada cep telefon özelliği bulunan tablet modelleri hangileri?

Öncelikle tablet pc veya cep telefonu boyut olarak farklı düşünülmüş aygıtlardır. Cebinize sığması beklenen bir cep telefonu ile çantada taşınabilen bir tabletin aynı ebatlarda olması beklenemez. Hem cep telefonu hem de tablet bilgisayar olarak sayılabilecek ürünler, orta boyutlarda yer almaktadır ki bu iri bir cep telefonu veya küçük bir tablet gibi algılanabilir.

Öncelikle samsung note (2) cep telefonu bu kategoride sayılabilecek ürünlerdendir. 5,55 inch ebatında ekrana sahip Samsung Galaxy Note 2 (n7100 modeli), 180 gram ağırlığı ile ağır bir cep telefonu olmakla birlikte, oldukça hafif bir tablet olarak da algılanabilir. Kulağınıza götürdüğünüzde oldukça kaba görünmesinden dolayı bluetooth adaptörü veya kulaklığı kullanmak akıllıca olacaktır.

Asus’un memopad olarak adlandırdığı Asus ME171-1B024A cep telefonundan ziyade tablet pc görüntüsündedir zira 7″ dokunmatik lcd ekranı ve 400 gram ağırlığı bunu göstermektedir. Samsung note 2 ile aynı ekran çözünürlüğüne (1280*800) sahip Asus memopad yanında verilen bluetooth cihazı telefon görüşmeleri yapmanıza olanak sağladığı gibi çantanızda taşıdığınız cihazdan müzik dinleme imkanı da sunmakta.

Daha önce incelediğimiz Asus padfone 2 de hem cep telefonu hem de tablet pc özelliğini bir arada sunan bir kombinasyon olarak planlanmış. Dilediğinizde 4,7 inch ekranlı bir cep telefonu, 10,1 inch ebatlı bir tablete dönüşebiliyor.

Bunun haricinde ipad, samsung galaxy note 10.1, ipad mini, asus transformer vs. gibi pek çok tablet pc sim kart veya mikro sim kart ile 3g internet erişimi sunmasına rağmen, telefon desteği barındırmamaktadır. Sim kart ile sadece veri (data) aktarımı yapılabilmektedir. Ancak yakın gelecekte telefon desteği bulunan pek çok tablet pc veya dizüstü bilgisayar modeline rastlayacağınıza emin olabilirsiniz.

Bahsettiğimiz asus memopad ve samsung galaxy note ‘dan başka uygun fiyatlı ve hatta ucuz çin malı telefon destekli tabletlere (Trident TPAD7, Huawei IDEOS S7 vs.) rastlayabilirsiniz. Fakat ekran çözünürlüğü, ürün kalitesi ve destek konularında bazı tatminsizlikler söz konusu olabilir.İlgili aramalar:
telefon özellikli tabletler hangileri (21), telefon özellikli tablet (11), telefon ozellikli tabletler (7), telefon özellikli tablet fiyatları (5), telefon özellikli samsung tablet (4), telefon özelliği olan tabletler (4), tablet telefonlar hangileri (4), telefon destekli tablet (3), telefon özellikli tablet modelleri (2), hem tablet hem telefon modelleri (2), cep telefonu özelliği olan tablet (2), telefon konuşma özellikli tabletler (2), telefon özelliği olan tabletler ve fiyatları (1), tablet telefon özelliği olan (1), telefon özelliği olan tablet (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Cep telefonu özellikli tablet, telefon destekli tablet bilgisayar"
Kategori: Cep telefonu

Firsat-Cenneti.com » Cep telefonu » Cep telefonu özellikli tablet, telefon destekli tablet bilgisayar

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?