Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , , , .

Derin Dondurucu Elektrik Tüketimi, Dondurucu Kaç Watt Harcar?

Derin dondurucu ile sebze, meyve ve et gibi ürünleri uzun süre sağlıklı şekilde saklamak mümkün. Peki bunun maliyeti nedir? Derin dondurucu ne kadar elektrik tüketir, derin dondurucu kullanmak elektrik faturanıza nasıl yansır?
derin dondurucu elektrik tuketimi
Yazın bol miktarda bulunan sebze ve meyveyi taze olarak tüketmek, gıdaları bozulmadan besin değerini koruyarak uzun süre saklamak veya kurban etlerini depolamak için ayrıca bir derin dondurucu almak iyi bir seçenek. Peki derin dondurucu ne kadar elektrik tüketir, derin dondurucu kaç watt harcar dersiniz?

Derin dondurucu elektrik tüketimi iç hacmine, enerji sınıfına, doluluğuna, ne sıklıkla açılıp kapandığına ve bulunduğu ortam ısısına göre değişir. O nedenle firmalar tarafından ilan edilen enerji tüketimi ideal ve belirli şartları yansıtmakta olup gerçekte karşılaşacağınız maliyetten farklı olabilir. (Tıpkı otomobillerin yakıt tüketimindeki sapma gibi). Ayrıca sayaç tarifeniz faturanızda farklılıklar oluşturacaktır. Ancak gösterge niteliğinde olmak üzere bazı marka ve modellere ait teknik özelliklerde yer alan bilgiler ışığında 1 kwh’in 35 kuruş olduğu varsayımı ile elektrik tüketimi maliyetlerini özetlersek:

126 lt net iç hacimli Uğur UCF 150 SSL model A++ Derin Dondurucu günde ortalama 0,36 kWH tüketmektedir. Aylık 10,8 kwh’in maliyeti 3,78 TL’dir. 325 litre net iç hacimli Uğur UCF 410 derin dondurucu ise günde 0,56 kwh’ten ayda 5,88 TL yakmaktadır.

232 lt brüt iç hacimli Arçelik 2537 model A+++ Derin Dondurucu günde 0,463 kwh harcamakta ve aylık 4,86 TL elektrik tüketmektedir. Brüt 102 litre hacimli Arçelik 2020 A+ Dikey Derin Dondurucu ise günde 0,573 kwh’ten ayda 6 TL harcamaktadır. A+ enerji sınıflı 70 litre brüt hacimli Altus AL 308 derin dondurucu ise aynı enerji sarfiyatına sahiptir.

Derin dondurucuların arka kısmında yer alan güç bilgisinde anlık azami enerji tüketimi bilgisi yer almaktadır. Watt cinsinden yer alan söz konusu bilgi elektrik yükünü ortaya koyması bakımından gereklidir ancak enerji tüketimi hesaplamasında direk olarak kullanılmaz. Zira derin dondurucular buzdolaplarına göre daha sık ve kısa aralıklarla daha fazla güç harcayarak çalışmaktadır. Mesela tipik bir buzdolabı çalışırken 100 watt civarı yakarken, derin dondurucu 400-500 watt harcayabilir. Ancak neticede buzdolabınız ile derin dondurucunuzun aynı elektrik sarfiyatına sahip olması mümkündür.İlgili aramalar:
derin dondurucu elektrik tüketimi (49), derin dondurucu ne kadar elektrik yakar (36), derin dondurucu aylık ne kadar elektrik harcar (26), derin dondurucu ne kadar elektrik harcar (26), derin dondurucu kaç watt (23), derin dondurucu ayda ne kadar elektrik yakar (17), a sınıfı derin dondurucu ne kadar elektrik yakar (16), derin dondurucu çok elektrik yakar mı (14), uğur derin dondurucu elektrik tüketimi (14), difriz ne kadar elektrik yakar (12), derin dondurucu ne kadar yakar (12), derin dondurucu elektrik tüketimi hesaplama (12), derin dondurucu enerji tuketimi (11), uğur derin dondurucu ayda ne kadar yakar (11), uğur derin dondurucu ne kadar elektrik harcar (10)

Yayın tarihi:
Konu: "Derin Dondurucu Elektrik Tüketimi, Dondurucu Kaç Watt Harcar?"
Kategori: Beyaz Eşya

Firsat-Cenneti.com » Beyaz Eşya » Derin Dondurucu Elektrik Tüketimi, Dondurucu Kaç Watt Harcar?

1 Yorum: "Derin Dondurucu Elektrik Tüketimi, Dondurucu Kaç Watt Harcar?"


  1. volkan68 dedi ki:

    O hesaplamalar ancak çizgi filmlerde olur….insanları bu tip yanlış tüketimlerle yanıltmayın…gerçek sanıyorlar..bu hesapla bir buzdolabı günlük 1 tl yakar


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?