Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Ankastre Ocak Çeşitleri, Modeller

Ankastre ocak almayı düşünenler için ankastre ocak modellerini ve seçenekleri incelediğimiz bu yazımızda montaj, ebatlar, markalar gibi bilgiler de yer almaktadır.
Ankastre Ocak Modelleri
Setüstü ocakların aksine mutfak tezgahına gömülü monte edilerek kullanılan ankastre ocaklar göze hitap eden tasarımları ile gittikçe yaygınlaşıyor. Peki ne çeşit ankastre ocaklar mevcut, ne tip modeller tutuluyor? Ankastre ocak alırken nelere dikkat etmeli?

Ankastre Ocak Modelleri: Teka, Bosch, Silverline, Termikel, Siemens, Simfer, Vestel, Zanussi gibi yerli-yabancı ankastre ocak markalarına ait ürünler kullandıkları enerji ve ısıtma çeşidi, ebat ve tasarımları ve üretildikleri malzemeye göre farklı çeşitlere sahipler.

Öncelikle ankastre ocaklarda elektrikli, gazlı (doğalgaz veya LPG) veya indüksiyonlu (veya bunların karışımı) modeller dikkatinizi çekecektir. Hali hazırda doğalgazlı ocaklar daha ekonomik olmakla beraber, sadece uyumlu tencerelerin kullanılabildiği yüksek enerji verimliliğine sahip yeni nesil pişirme teknolojisi indüksiyonlu ocaklar zaman tasarrufu bakımından kayda değerdir.

Ankastre ocak seçiminde mutfağınızın ve tezgahınızın genişliğine göre farklı ebatlarda ankastre ocakları tercih edebilirsiniz. 40 cm genişlikten başlayan modeller yanında standart 60 cm veya 70, 90 santim vb. daha çok gözlü ocaklar da bulunmaktadır. Klasik dikdörtgen şekilli bir ocak yerine köşe tipi kullanıma uygun dairesel modeller de üretilmektedir. Düğme veya dokunmatik kontrol panelinin konumu, dekorlu-desenli cam gibi değişik tasarımlar beğeninize sunuluyor. WOK gözlü ocaklar, uyumlu tavalarda yüksek ısı ile besin değerlerini korumaya yardımcı olmaktadır.

Ankastre setlerdeki ocaklar paslanmaz çelikten başka çeşitli inox, siyah, beyaz gibi renk seçenekleri de sunan temperli cam veya vitroseramik cam gövdeli tiplerde imal edilmektedir. Brülör üzerinde ızgara olarak ise emaye veya döküm bulunmaktadır. Bulaşık makinesinde yıkanma, sağlamlık veya kolay temizlik bakımından çok parçalı emaye ızgaraları tercih edebilirsiniz.

Kimi ankastre ocaklar başka ekstra özelliklere de sahiptir. Örneğin güvenlik bakımından ısıya duyarlı gaz kesme emniyeti, durdurma & devam fonksiyonu, hızlı kaynama, zamanlayıcı ve pişirme programlama, kaynayarak taşma önlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ankastre ocak montajı yetkili servisler tarafından yapılmaktadır, ancak tezgahta ocak yerinin açılmış, elektrik ve doğalgaz (veya LPG) bağlantılarının hazır olması gerekmektedir. Ankastre ocak ölçüsü yani mutfak tezgahı kesimi modellere göre değişiklik göstermekle beraber ekseriyet 560*490 mm.dir. Kesim işleminde davlumbazla uyuma ve tezgah destek çıtalarının zarar görmemesine dikkat edilmelidir. (Not: Mermer, mermerit, granit tarzı tezgah kesimi avuç taşlama (spiral) aleti ile yapılmakta olup oldukça yoğun tozlanma meydana gelmektedir. Bu nedenle mutfağınızın boş olması tavsiye edilir.)İlgili aramalar:
ankastre ocak ölçüleri standart mı (22), ankastre ocak ölçüleri (14), ankastre fırın ölçüleri standart mı (12), tezgaha gömülü ocak (7), ankastre ocak için mermer kesimi (6), mermere gömülü ocak (6), ankastre ocak için mermer kesim ölçüleri (5), ankastre ölçüleri standart mı (5), ankastre ocak (4), ankastre ocak tezgah kesim ölçüleri (3), nkestre ocak kesme tezgah olcu (3), ankastre mermer kesim olculeri (3), set üstü ocak için tezgah kesme olcusu (2), ankastre ocak kesim olcusu (2), Ocak çeşitleri (2)

Yayın tarihi:
Konu: "Ankastre Ocak Çeşitleri, Modeller"
Kategori: Beyaz Eşya

Firsat-Cenneti.com » Beyaz Eşya » Ankastre Ocak Çeşitleri, Modeller

1 Yorum: "Ankastre Ocak Çeşitleri, Modeller"


  1. Altan dedi ki:

    yukarıda resimde görülen ankastre ocağın markası nedir bilen var mı


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?