Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

Ankastre fırın özellikleri, markaları ve modelleri

Ankastre fırın almayı düşünenler için hazırladığımız bu yazımızda ankastre fırın özellikleri, markaları ve modelleri etrafında ankastre fırın alırken nelere dikkat etmeli konusunu işlemekteyiz.
ankastre firin modelleri
Mutfakta pasta-börek pişirmekten tutun da pek çok lezzetli yemeği hazırlamanıza olanak sağlayan bir fırın arıyorsanız, seçenekleriniz, üzerinde ocağı bulunan solo fırınlar veya mutfak dolaplarına gömülü ankastre fırınlardır.

Ankastre fırınlar daha estetik olarak algılandıklarından, günümüzde solo fırınlara gösterilen ilgi azalmakta. Ankastre fırın kullanmak için illa ki mutfak dolabınızda buna uygun bir yer ayrılmış olması gerektiğini düşünmemelisiniz. Zira ankastre fırınlar bunlara uygun modüllere gömülü olarak istenilen yere taşınma imkanına sahip olabiliyorlar.

Pekçoğumuzun aşina olduğu beyaz eşya üreticisi Ankastre fırın markaları arasında Bosch, Siemens, Miele, Franke, Arçelik, Beko, Vestel, Electrolux, Teka, TDG Termikel, ICF, Silverline vs. gibi pek çok yerli yabancı marka bulunmakta. Peki ankastre fırın alırken nelere dikkat etmeli? Ankastre fırın alırken dikkat edilecek konulardan önce fiyat farklılıklarına yol açan bazı özelliklerden bahsedelim:

Burada bahsedeceğimiz ankastre fırın özelliklerini farklı fiyatlarda ankastre fırın modellerinde görmekteyiz:
Mekanik veya dijital LED gösterge,
İç kaplamanın kalitesi (emaye, vs.),
Hazır pişirme programlarının sayısı,
Fırının yüksek sıcaklıklara erişerek içindeki yağ, vs. yemek parçalarını kül haline gelmesi ile kendi kendini temizleyebilmesi,
Teleskopik ray sistemi ile tepsilerin kolay yerleştirilmesi veya çıkarılması,
Büyük veya küçük yüzey ızgara ile buharlı pişirme imkanı,
Çocuk kilidi,
Kapak camının çıkarılıp temizlenebilmesi,
Fırın iç hacminin genişliği,
A enerji sınıfı olması,
Turbo Fan özelliği,
Gömülebilir tuşlar,
Zamanlayıcı ve alarm
Soğuk hava fanı ile fırının dış yüzeylerinin soğutulması vs. bulunmakta.

Ankastre fırın almadan önce ne gibi özelliklere ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Zira kullanmayacağınız özellikler için fazladan para harcamak akıllıca olmayacaktır. Bundan başka mevcut mutfak dolaplarınız ve renk/dekorasyon uyumuna göre ankastre fırın modellerini incelemenizde yarar vardır. Rezistans ile pişirme teknolojisi anlamında ucuz veya pahalı fırınlar arasında temelde pek bir fark yok iken, ekstra özellikler, konfor ve marka için fedakarlıkta bulunmanız gerekebilir. En basitinden ankastre fırın fiyatlarını araştırdığımızda 300 TL’den başlayan modeller görmemiz mümkün. Bunun haricinde yukarıda sayılan özelliklere sahip ankastre fırın modelleri için bunun bir kaç mislini harcamak gerekecektir. Şunu da unutmamak gerekir ki ankastre fırınları davlumbaz, ocak ve fırından (ve hatta bulaşık makinesi ile mikrodalga fırından) oluşan ankastre set dahilinde de satın alabilirsiniz.

Ankastre fırın tercihini etkileyen faktörler arasında başta estetik ve fonksiyonellik yer almakta. Bunlardan başka ısı dağılımının dengeli olup olmaması, cam veya çelik kısımda parmak izi kalmaması, temizliğinin zorluğu, kullanım kolaylığı gibi pek çok faktör sayılabilir. Piyasada görebileceğiniz ankastre fırın modelleri arasında yana veya öne açılır kapaklı modeller, yansımalı camlı, seramik ocaklı, buharlı vs. gibi seçenekler yer almakta. Ankastre fırın renk seçenekleri arasında ise inox, siyah, beyaz, rustik gibi modeller bulunmakta.

Ankastre fırın montajı için üretici tarafından sağlanan ölçülerden istifade edilmeli ve mutfak dolabının belli ısı dayanımı kriterlerini sağlaması ihmal edilmemelidir. Pek çok ankastre fırın markası ücretsiz kurulum hizmeti sunmakta. Ancak bir ön hazırlık mahiyetinde ankaste fırın ölçüleri olarak kabaca ön yüzünün 59,5*59,5 cm ebatlarında olduğunu belirtelim. Ankastre fırın dolabı ise 60*60 santim ebatlarında hazırlanmalıdır.İlgili aramalar:
ankastre fırın özellikleri ne olmalı (4), ankastre fırın ölçüleri (3), yabancı ankastre markaları (2), ankastre fırınlarda pasta Börek yapımı (2), ankastre fırın özellikleri (2), yabancı marka fırınlar (2), ankastre fırın alırken nelere dikkat edilmeli (2), ankastrelerin özellikleri (2), firin ankastre yukarıda (1), fırın markaları (1), en kaliteli yerli ankastre fırın (1), fırının markası ıcf bürek pişirmek icin nazıl acılıyor (1), firin marka ve ozellilleri (1), pasta yapmak için en iyi fırın modeli markası (1), solo firin cesitleri (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Ankastre fırın özellikleri, markaları ve modelleri"
Kategori: Beyaz Eşya

Firsat-Cenneti.com » Beyaz Eşya » Ankastre fırın özellikleri, markaları ve modelleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?