Özel Arama

Fırsatlar

Çamaşır Kurutma Askısı Modelleri, Çamaşır Kurutmalığı Çeşitleri

Çamaşır kurutmalık çeşitlerini incelediğimiz bu yazımız ile pek çok değişik çamaşır kurutma askısı modelleri bulunduğunu görmüş olacaksınız.
camasir-kurutma-askiligi

Çamaşır kurutma makinesi olmadığı durumlarda nemli kıyafetleri kurutmak için çamaşır kurutmalıklarına ihtiyaç duymaktayız. Peki piyasada ne tür kurutmalıklar mevcut, hangi model çamaşır kurutma askılığı kullanılabilir?

Öncelikle piyasada şekil ve fonksiyon olarak çok farklı çamaşır kurutmalıklarını görmekteyiz. Örneğin balkonda küpeşteye, demir profile, duvara veya tavana monte edilebilen askılıklardan başka, balkon demirlerine veya kalorifer peteklerine asılıp kaldırılabilen çamaşır kurutmalıkları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kolay kullanıma olanak sağlayan ve az yer kaplayan kanatsız modeller yanı sıra çokça çamaşır asma kapasitesi sunan kanatlı kurutmalıklar da mevcuttur. Kimi iki, üç katlı çamaşır kurutma askılıkları, sererek kurutulması gerekenler narin çamaşırlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Oldukça az yer kaplayan üç katlı kurutmalıklarında gömlek gibi kıyafetleri kendi askılığında kurutabilirsiniz.

Yer kaplama problemini asgariye indiren çek-as çamaşır kurutmalıkları balkon duvarına sabitlenerek görüntü kirliliğini en aza indiren bir deneyim sunmaktadır. Şemsiye çamaşır kurutmalıkları çok fazla kıyafet için kullanılamasa da sunduğu pratiklik ile tercihiniz olabilir.

Epey fazla çamaşırınız varsa, uzayan teleskopik modeller ilginizi çekebilir. Uzun saatler boyu çamaşırlarınızın kurumasını beklemek istemezseniz elektrikli ısıtmalı kurutmalıklar da bulunmaktadır. Havlu gibi zor kuruyan çamaşırlar için bulunmaz bir seçenek.

Farklı şekillerdeki çamaşır kurutmalıkları, kullanılan malzeme bakımından da çeşitlilik göstermektedir. Alüminyumdan imal edilen modeller paslanmaz özellik göstermekle beraber boyalı veya plastik kaplamalı demir çubuklular daha uygun fiyatlıdır. En ucuz modellerin uzun vadede boyasının dökülerek paslanabileceğini ve çubukların kaynak yerlerinden ayrılabileceğini de hatırlatalım. Sağlamlık ve uzun ömür sunan çelik borular, ağır oldukları için genelde sabit yerlerde kullanılmaktadır. Hafif olmaları bakımından güçlendirilmiş pvc ipli askılıklar da mevcuttur. Mandalsız asmaya olanak sağlayan şipşak pratik çamaşır ipleri de ilginizi çekebilir.

Çamaşır kurutmalığı alırken ihtiyaç duyduğunuz işlev yanında çamaşır asma kapasitesi, ağırlık, sağlamlık, uzun ömür, taşınabilirlik, kapladığı alan, pratiklik ve kolay katlama özelliklerine dikkat etmenizde yarar vardır. Ayrıca mandal koymak için aparat bulunması, dengesinin kolay bozulmaması, kenarlarında plastik koruma yer alması, küçük ebatlı çamaşırlar kadar pantalon gibi uzun veya çarşaf gibi büyük çamaşırlar için de uygun ve açık havada kullanıma uygun modelleri tercih etmenizde yarar vardır.

Kaliteden ödün vermek istemiyorsanız, Bauhaus mağazalarında bulabileceğiniz Artweger çamaşır kurutmalıklarını veya Metaltex, Ege vs. gibi markaları tercih edebilirsiniz.İlgili aramalar:
teleskobik kurutmalık çeşitleri (7), çamaşır kurutmalık modelleri (5), artweger kurutmalık (5), CAMASIR KURUTMALIK CESİTLERİ (3), balkon demirlerine takılıp çıkartmalı çamaşır kurutmalık askı hangi alış veriş merkezinde olur (3), çamaşır askılığı çeşitleri (2), çamaşır askı modelleri (2), pilastik kurutmaliklarin fiyatları (2), çamaşır kurutma askılığı modelleri (2), farklı kurutmalıklar (2), çamaşır teli modelleri (2), çamaşır askısı modelleri (2), EN UCUZ ÜÇ KATLI ÇAMAŞIR KURUTMA (1), Duvara monte krom çamaşır kurutmalığı (1), vin fiyatları (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Çamaşır Kurutma Askısı Modelleri, Çamaşır Kurutmalığı Çeşitleri"
Kategori: Banyo

Firsat-Cenneti.com » Banyo » Çamaşır Kurutma Askısı Modelleri, Çamaşır Kurutmalığı Çeşitleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?