Özel Arama

Fırsatlar

Ebeveyn Kontrollü Bisiklet Kullanımı, İtmeli Bisiklet Çeşitleri ve Modeller

İtmeli bisiklet olarak da bilinen ebeveyn kontrollü bisikletlerden bahsettiğimiz bu yazımızda, piyasadaki modellerden ve itmeli bisiklet kullananların deneyimlerinden söz ediyoruz.
itmeli-bisiklet-kullanimi
İtmeli bisiklet kullanımı: Klasik 3 tekerlekli bisikletleri henüz sürme çağına ulaşmamış çocuklardan başlayarak kullanılan ebeveyn kontrollü bisikletler, arka kısımda yer alan kumanda bastonu parçası ile çocuğunuzu güvenle gezdirmenize ve yön vermenize olanak sağlamaktadır.

Bebek arabasından kurtulmak ve yere daha yakın yapısı ile çocukları gezme ve sürüş keyfine ortak etmek isteyen itmeli bisiklet kullananlar, çocuklara büyüdükleri mesajını iletmektedirler. Güvenlik açısından bebek arabasına göre daha çok, çocuk bisikletlerine göre daha az itina isteyen ebeveyn kontrollü bisikletlerin çoğu modelinde güneş veya yağmurdan koruma amaçlı tente yer almaktadır.

Kimi modelleri bebeğiniz oturmaya başladığı zaman (6-7 aylık için bile) uygun olan ebeveyn kontrollü bisikletler, kimi aparatları sökülerek 4-5 yaşına değin kullanılabilir. Geniş ayak dinlenme aparatı olan modellerin küçük çocuklara daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Çocuğunuzu rahatça indirmek ve bindirmek için açılıp kapanır emniyet barlarını tercih edebilirsiniz. Yukarı yönde hareket mekanizmalı emniyet barları çocuğunuzu kolayca yerleştirmekten ziyade birden fazla çocuğun kullanımını kolaylaştırmaktadır.

70 TL’den birkaç yüz liraya kadar modellerini bulabileceğiniz itmeli bisiklet alırken dikkat edilecekleri şöylece özetleyebiliriz.
Sağlamlık: Daha fazla ve daha ağır metal aksanları olan çeşitlerin çoğu plastikten imal edilen bisikletlere göre daha sağlam olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Güvenlik: Metal ön bariyer ve her ne kadar çocuklar sevmese de emniyet kemerli modeller daha güvenilirdir.
Kolaylık: Yaşa veya ihtiyaca göre parçaları kolayca takılıp çıkabilenlerin kullanımı daha pratiktir.
Aksesuarlar: Tente, müzik kutusu, çıngırak eğlencesi, ön arka sepetleri vs. arıyor olabilirsiniz.

Bisiklet satıcıları veya bebek mağazalarında kurulumu yapılmış modelleri çok kolayca bulabileceğiniz pandalı Baby Poufi marka ebeveyn kontrollü bisiklet yanında çoğu Çin’den ithal Baby Hope, Crystal Baby, Baby Max, Baby2go gibi markaların farklı itmeli bisiklet modelleri bulunmaktadır. Bahsettiğimiz ucuz modellerden başka Smart trike, Kraft, Wellgro, Kanz, Chicco ve Pilsan gibi markaların daha pahalı modelleri de mevcut. Paket halinde aldığınız ürünleri montajı biraz zamanınızı alabilir ama ürün resmi elinizde ise fazla endişeye gerek yok.İlgili aramalar:
kraft itmeli bisiklet kullananlar (10), itmeli bisiklet kullananlar (10), ebeveyn kontrollü bisiklet kullananlar (4), baby max itmeli bisiklet kullananlar (4), ebeveyn kontrollü çocuk bisikletleri (2), kontrollu itmeli bisiklet (2), kraft bisiklet yorum (2), kraft bebek bisikleti kullananlar (1), itmeli bisiklet (1), kraft bisiklet kullananlar (1), 3 tekerlekli bebek bisikleti kullananlar (1), kraft itmeli bisiklet yorumları (1), kraft metal bisiklet (1), kraft t15 itmeli bisiklet kullananlar (1), letgo 2 el ebeveyn kontrollu bisiklet kraft (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Ebeveyn Kontrollü Bisiklet Kullanımı, İtmeli Bisiklet Çeşitleri ve Modeller"
Kategori: Anne-Çocuk

Firsat-Cenneti.com » Anne-Çocuk » Ebeveyn Kontrollü Bisiklet Kullanımı, İtmeli Bisiklet Çeşitleri ve Modeller

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?