Özel Arama

Fırsatlar

Çocuk – Bebek Güvenlik Ürünleri ve Bebekler için Güvenlik Önlemleri

Özellikle evde bebek için güvenlik önlemlerinden bahsedilen bu makalede çocuk – bebek güvenlik ürünleri incelenmektedir.
bebek-guvenlik-gerecleri

Henüz birkaç aylık bebekler veya yürümeye başlamış meraklı afacanlar için evimizde pek çok eşya, güvenlik bakımından tehdit oluşturabilmekte. Bebekler hafaza melekleri tarafından korunsa da onlar için ne gibi güvenlik önlemleri alabiliriz, bebek güvenlik gereçleri nelerdir?

Bebek güvenlik ekipmanları dendiğinde ilk olarak priz emniyeti gibi ürünler aklımıza gelmektedir. Priz koruyucuları çocukların sivri bir nesneyi prize sokma riskini azaltmaktadır. Evde mobilya, masa veya cam sehpa gibi gibi kimi eşyaların keskin kenarları bulunmaktadır. Bu tip yerlere plastik, kauçuk veya silikon köşe koruyucularını yapıştırarak olası yaralanmalardan kurtulabilirsiniz.

Çocuklarımızın kimi zaman ev içerisinde yaptıkları kovalamacalar bir takım olumsuzluklarla sonuçlanabiliyor. Örneğin kapıların çarpılarak kapatılması. Minik parmakları korumak için kapı stoperi kullanarak kapının daima açık kalmasını sağlayabilirsiniz veya parmak koruyucu ile kapının duvara çarpmasını önleyebilirsiniz.

Bebeklerin belirli bir yerden ayrılmaması için onları oyun parkı denen yataklarda bırakabiliyoruz. Hareketli yavrularımızın odadan dışarı çıkmaması, bahçedeki havuza veya ev içerisindeki merdivenlere yaklaşmamaları için güvenlik kapısı kullanılmaktadır. Belirli genişlikteki koridor veya kapılara sıkıştırılarak monte edilen bariyer şeklindeki bu tip bebek güvenlik ürünlerinden yetişkinler kolayca geçebilmekteler fakat çocukların güvenlik çitine tırmanmaya kalkışmamalarına dikkat edilmelidir. Benzer şekilde çocukların pencereleri veya balkon kapılarını açmamalarını sağlamak üzere (pvc) pencere kilitleri de mevcuttur.

Bebek banyo güvenliği konusunda (vantuzlu) banyo küvet paspası veya kaydırmaz kullanmak küvet veya duş teknesi içinde kayma riskini azaltır. Merdivenler veya seramik zemin için kayma önleyici şerit kullanabileceğiniz gibi altında kaydırmaz şerit bulunan çorap veya halıların altında kaydırmaz kullanmak da bebekler için bir güvenlik önlemidir.

Çekmeceleri bantlamak yerine yetişkinlerin kolayca açabileceği çekmece güvenlik mandalı kullanmak, bebeklerin çekmece/dolap içlerinde uygun olmayan eşyalara ulaşmasına engel olabilir. Mutfak, banyo, vb. dolaplar yanında buzdolabının çocuklar tarafından açılmasını engellemek için kayış şeklinde güvenlik kilidi bulunmaktadır. Metal, plastik, cam, ahşap gibi değişik maddelere yapışkan bant veya vida ise sabitlenen bebek güvenlik kilitleri çocukların ulaşamayacağı şekilde monte edilmelidir. Bebek telsizi veya güvenlik kamerası sayabileceğimiz gereçler yanında bebeklerin yan yatmalarını sağlayan güvenli yatış yastığı ve arabada emniyetli yolculuk amaçlı oto koltuğu da aklımıza gelen diğer bebek güvenlik malzemeleridir.

Evdeki kitaplık, tv sehpası gibi cisimleri sabitlemek, hasarlı elektrik kablolarına bertaraf etmek, bardak-pet şişe gibi içecek kaplarına çamaşır suyu veya deterjan doldurmamak, ilaç gibi ürünleri çocukların erişemeyeceği yerlere kaldırmak, çocukları soba, ocak, fırın, çaydanlık gibi kaynar su ve ısı kaynaklarından uzak tutmak da bebekler için almamız gereken diğer güvenlik önlemleridir.İlgili aramalar:
ankarada en ucuz market hangisi (1), bebeklerin uzanamayacagi kitapliklar (1), elektrik mandallarini cocuklarin acmasini engellemekk (1), lcd tv bebekler için önlem (1), soba guvenlik urunleri (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Çocuk – Bebek Güvenlik Ürünleri ve Bebekler için Güvenlik Önlemleri"
Kategori: Anne-Çocuk

Firsat-Cenneti.com » Anne-Çocuk » Çocuk – Bebek Güvenlik Ürünleri ve Bebekler için Güvenlik Önlemleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?