Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , .

Teknosa ürün iade, Teknosa değişim koşulları

Teknosa ürün iade ve Teknosa değişim koşulları bu yazımızın konusunu oluşturmakta. Ayrıca internet veya telefondan yapılan alışverişlerle ilgili iade ve değişim politikası burada yer almakta. Ayrıca dilerseniz Teknosa Garantisi (teknogaranti ek garanti), teknosa katalog (broşür), teknosa asist merkezi, teknosa şikayet, teknosa mağazaları adres ve telefon konularını da inceleyebilirsiniz. İşte teknosa ürün iadesi ve değişim:
teknosa ürün iade, teknosa değişim
Rekabet koşulları ve olası kanun değişikleri dolayısı ile en güncel iade-değişim politikaları için teknosa.com internet sitesini ziyaret ediniz.
Kanunda Ayıpsız/Arızasız Ürün Değişimi (Üründen Vazgeçme)
4822 Sayılı Yasa İle Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, tüketicinin mağazada görerek ve beğenerek aldığı bir üründen vazgeçme hakkının olmadığını söylüyor. Yasaya göre tüketici, ancak kapıdan satış kapsamına giren İnternet ve telefon üzerinden yapılan alışverişlerde teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde üründen vazgeçebilir.

TEKNOSA’da Ayıpsız/Arızasız Ürün Değişimi (Üründen Vazgeçme)
Oysa Teknosa’da fatura tarihi itibari ile ilk 30 günlük süre içerisinde ürünün tekrar satışa uygun olması, ambalajı ve aksesuarları ile birlikte eksiksiz getirdiğinizde farklı bir ürün ile değiştirebilir, tüm Teknosa mağazalarında süresiz olarak faydalanabileceğiniz iade çeki ya da ödeme tipinize göre para iadesi talep edebilirsiniz.

Kanunda Ayıplı Ürün İade Değişim
4822 Sayılı Yasa ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, üründeki veya hizmetteki ayıbın üretici, ithalatçı, distribütör veya bunların yetkili servislerince tespit edilip raporlanması durumunda, tüketicinin, malın veya hizmetin teslim tarihinden İtibaren 30 gün içerisinde;
-ürün değişimini
-ayıbın neden olduğu değer kaybının bedelden İndirilmesini
-bedel iadesini
-ücretsiz onarımı
talep edebileceğini söylüyor.

TEKNOSA’da Ayıplı Ürün İade Değişim
Biz de, üründeki ayıp, üretici, ithalatçı veya distribütör firma tarafından veya bunların yetkili servislerince tespit edilip raporlanırsa, ürünün İadesini veya değişim işlemlerini derhal yerine getiriyoruz.

Kanunda Arızalı Ürün Değişimi
4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, tüketicinin ancak, ürünün tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi İçinde kalmak kaydıyla;
-Bir yıl İçerisinde aynı arızanın ikiden fazla oluştuğunun tespiti,
-Bir yıl İçerisinde farklı arızaların dörtten fazla oluştuğunun tespiti,
-Garanti süresince farklı arızaların toplamının altıdan fazla oluştuğunun tespiti,
-Bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,
-Ürün tamir süresinin aşılması (30 iş günü),
-Ürüne ait yetkili servis istasyonunun mevcut olmaması durumlarında yetkili servislerden ürünün ücretsiz değişimini talep edebileceğini söylüyor.

TEKNOSA’da Arızalı Ürün Değişimi
Garanti kapsamındaki ürününüz için değişim işlemleri servis raporu ile yapılabilmektedir. Bu nedenle ürününüz İncelenmek üzere yetkili servise Teknoasİstanlarımız tarafından gönderilmekte ve servis takibi sizin adınıza yapılmaktadır. Yetkili servisler tarafından yapılan inceleme sonucu değişim ve/veya iade kapsamında olduğu belirlenen ürününüz için değişim/iade İşlemi yapılabilir yada tüm mağazalarımızda süresiz olarak kullanabileceğiniz iade çekinizi alabilirsiniz. Ayrıca mağazalarımız aracılığı ile yetkili servise gönderilen ürününüzün durumu hakkında sizi SMS ve/veya otomatik arama yöntemi ile düzenli olarak bilgilendiriyoruz.

Internet ve katalog satışlarındaki farklılıklar nelerdir?
Internet ve katalog satışlarında Tüketici Kanunu’na göre yasal iade değişim süresi baz alınarak ürünün teslim tarihi itibari ile ilk 7 günlük süreçte ürün kullanılsa dahi herhangi kesinti yapılmadan değişim ya da iade uygulaması yapılmaktadır. 8-15 günlük süreçte ise sadece ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim ya da iade işlemi yapılabilir. 8-15 günlük süreçte ürünün kullanılması halinde değişim veya iade işlemi sadece 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında yapılmaktadır.

İnternet ve Telefondan Yapılan Alışverişlerde İade ve Değişim Politikası
İnternet ve telefon ile yapılan satışlarda, müşterilerimiz üründen vazgeçme nedeniyle, 4822 Sayılı Yasa ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirtilen, müşterinin 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade ve değişim işlemleri yapabilmektedir. Teknosa, ürün değişim ve iadelerinde 4822 Sayılı Yasa ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul eder. Unutmayın, ürün iade ve değişim süreciniz eksik ya da zarar görmüş ürün iadelerinde uzun sürebilir. Bunu önlemek için ürünü hasarsız ve kutu içeriği, ambalajı zarar görmeden iletmeye çalışınız.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen, üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz;
a. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar için,
b. Alıcının istek ve talepleri uyarınca üretilen ve/veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallar için.

Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-İçinde sarf malzemesi bulunan ürünler
Sonuç olarak; tek kullanımlık tüketilebilir ürünlerde cayma hakkının kullanılması mümkün değildir. Ancak sözleşmede belirtilen yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, içinde sarf malzemesi bulunan ürünlerde ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması kaydıyla cayma hakkının kullanılması mümkündür.İlgili aramalar:
teknosa ürün iade şartları (51), teknosa iade ve değişim şartları (43), teknosa ürün değişimi (39), teknosa ürün iade (37), teknosa iade (30), teknosa iade koşulları (24), teknosa ürün değişim şartları (22), teknosa ürün iadesi (16), teknosa değişim (15), teknosa değişim şartları (15), teknosa iade şartları (13), teknosa iade koşulları 2016 (11), teknosa iade koşulları 2015 (10), teknosa telefon değişimi (10), teknosa cayma hakkı (10)

Yayın tarihi:
Konu: "Teknosa ürün iade, Teknosa değişim koşulları"
Kategori: Alışveriş Rehberi

Firsat-Cenneti.com » Alışveriş Rehberi » Teknosa ürün iade, Teknosa değişim koşulları

72 Yorum: "Teknosa ürün iade, Teknosa değişim koşulları"


 1. Serdar dedi ki:

  İnsanlar nekadar madur neden ilgilenmiyor bu kişilerle yorumları okuyunca bir müşteri olarak hiç bir şey almak istemem bu gün tlfon alacaktım ama zor bu mağazadan

 2. ertan dedi ki:

  Ben teknosa kadar kötü bir satıcı görmedimm

 3. efsane dedi ki:

  arkadaşlar aklınız varsa TEKNOSA DAN alışveriş yapmayın iphone 6s aldım bozuk cıktı bide bişi yokmuş gibi davrandılar uğraşmayın almayın gidin başka yerlerden alın ilgi sıfır

 4. pınar özkanlı dedi ki:

  Gaziantep forum teknosadan asus bilgisayar aldım bilgisayar mühendisliği okuduğumu söylememe rağmen U işlemcili bilgisayarın işimi göreceğini söylediler ve 9 gün oldu bilgisayarı alalı ve android studio gibi programlarda kasıyor. Şikayet çin gittiğimde de dalga geçer gibi keşke işlemciler konusundaki şu an ki bilginiz 9 gün önce olsaymış dediler dalga geçer gibi ben intelin ürettiği işlemcilerin hepsini bilmek zorunda değilim ama sen satıyorsan zorundasın ve bana orada U işlemcinin ultrabooklar için uygun olan işlemci olduğunu söylemek zorundasın bana böyle söylesen işlemciyi almam zaten fakat işlemci hakkında bugün ben söyledikten sonra söylüyorlar. bilgisayarda 2 gb ekran kartı var satıcı bana mimarlık öğrencisine de sattığını söylüyor ve bugün öğreniyorum ki başka bir satış danışmanından bilgisayardaki ekran kartını manuel olarak devreye sokuyorsun böyle bilgisayarı mimarlık öğrencisi kullanamaz arkadaşım bir de bana dersen ki ben bunu satarım makine öğrencilerine dersen senin bu yaptığın insan kazıklamak olur bu makine de catia gibi programlar kullanılamazken senin insanları kandırmaya hakkın yok

 5. Halil yildiztekin dedi ki:

  5 gun once mersin teknosadan samsung a7 gold telefon aldim bugun sabah degistirmek icin teknosaya gittim mersin forum icindeki satis elemanlari ve mudurde dahil konusmadigim seyler kalmadi yardimci olmadilar ve kustahca alay edergibi tavirlar tasladilar biz bu parayi kolay kazanmiyoruz teknosaaaa ve elemanlari size soyluyorum samsung note 5 alacaktim bana bunu onerdi calisan sahis beynim o gun orda durdu ve aldim eve geldim kullanamadim degistireyim dedim yapmadilar eeeeeee teknosaa birer birer musterileriniz dagilmakta nereye kadar milleti kandiracaksiniz nasil bir kalektere sahipsinizz insanlik denen bi zerre adam degilsiniz soyguncu sunuz haram zikkim olsun sizlere benim hakkim bidaha ben ve esim dostum gidermi teknosa denen illet yere yetti sizin ayiplarinizzz digcem bukadar allah a havalettim sizleri

 6. Elif Çetin dedi ki:

  Ben ADANA OPTİMUM TEKNOSA magazasindan ürün aldım.Ürün bozuk ve kullanılmış çıktı.Ertesi gün geri iade için götürdügümde Teknosa çalışanlarının saygısız tavırlarıyla karşılaştım.Ürünün geri alınmayacagını,ancak servise gönderilebilecegini sert bir dille ifade ettiler.Dolandırmadıkları insan kalmadı.TEKNOSA ALLAH korkunuz yok,vicdanınız lekeli anladık ama şunu da unutmayın..Tüketici hakları,Sanayi ve Ticaret Bakanlıgı,Savcılık ne varsa artık harekete geçecek ardı arkası kesilmeyen şikayetlerle.Müşteri hizmetleri de ilgisizlikte ve sorunu umursamamakta hat safhada.Teknosa tarafından dolandırılan insanlara tavsiyem Tüketici haklarına başvurmaları ve de bu magazaların kapatılması için imza toplamalarıdır.Sizde magdur olmak istemiyorsanız Teknosa magazalarından uzak durun.Malum para kolay kazanılmıyor..

 7. Zafer dedi ki:

  Merhaba,

  Istanbul Bayrampasa Axis AVM’den, 1 tane modem aldim, iki gün sonra iade etmek istedigimde, bende banka slipini istediler. Banka slipi neye yarar ? Banka slipi bir alici tarafindan, paranin banka hesabindan çekilip çekilmedigine yarar, para dogru miktarda hesaptan çekilmisse eger, muhaffaza etmenin hiç bir yarari yoktur. Bende attigima göre bana kartima para iadesi yapilamiyormus. Yerine hediye çeki önerdiler.

  Sikayet ettim, ve tüketici hakemine gitmeye hazirlaniyorum.

  HIRSIZLIGA SON ARTIK LUTFEN.

  Saygilarimla

 8. Elif Çetin dedi ki:

  Aklınız varsa Teknosanın yakınından bile geçmeyin.Bende mağdur olanlardanım.Hakkım haram olsun.Allah belalarını versin.Sevdiklerinden çıkarsın inşallah

 9. Funda dedi ki:

  1 hafta önce teknosa silivri subesinden 2 adet ütün alindim 1.ledli isildak , icersinde sarj kablosu cikmadi
  2.ses sostemi saticiya tekrar tekrar sordum bloothooth varmi diye evet var dedi ve tv den kulaklik yerinden bagliyip tv de de kullanabilirim söylendi …hicbiri dogru degil tv den calismiyor .. Bluetooth da yok.. 5 gündür müsteri zemsilcilerini ariyorum , geri dönüs olmadi gibi yalan yanlis bilgiler veriliyor , ögrendim silivri subesi kapatilmis , teknosa nasil 200 tl lik bir ürün icin bugür basitlige basvuruyor . Iflat etti deniliyor , bunu dahil tüketicisine söylemeli…cok ayip

 10. Kazım dedi ki:

  casper VIA m1aldım teknosadan 9gün oldu alalı geri iade etmek için teknosaya götürdüm sim kartı takıldıyı için geri iadesi yokmuş dediler..

 11. Mehmet BİÇER dedi ki:

  Bursa Kent Meydanı Teknosa şubesinden 27.05.2016 tarihinde bir telefon aldım. Eve gelip telefonu açtım. Ürün ayıplı değil ama telefonun arka kapağını açmak maharet istiyor. Bunu için aynı ilgili şubeye gittim. İlgili kişiye gidip durumu izah ettim ancak bana ürünün ayıplı olmadığını söyleyerek yapacakları bir şey olmadığını söyledi. Şimdi bu ürünü ben yapayım.?
  Ayı mesajı Teknosa’ya da yazmıştım Sorun çözümlendi diye Yalan cevap yazmışlar

 12. Mehmet BİÇER dedi ki:

  Bursa Kent Meydanı Teknosa şubesinden 27.05.2016 tarihinde bir telefon aldım. Eve gelip telefonu açtım. Ürün ayıplı değil ama telefonun arka kapağını açmak maharet istiyor. Bunu için aynı ilgili şubeye gittim. İlgili kişiye gidip durumu izah ettim ancak bana ürünün ayıplı olmadığını söyleyerek yapacakları bir şey olmadığını söyledi. Şimdi bu ürünü ben yapayım.?

 13. EROL KABAOĞLU dedi ki:

  Malı satana kadar el bebek siniz sattıktan sonra bu kurum sizi tanımıyor.şanına yakışmıyor. sabancı kuruluşu ama hizmet kocaman sıfır

 14. esra dedi ki:

  Ben yaklaşik on gün önce lenovo i5islemci bi notebook aldm ama aldigimada bin pisman oldumcunku hemen bozuldu ekran gitti bu kadar düzenbaz bi yer gormedim her seyleri bozuk bi ayi dolmadan hemen bozuluyor ve sizle ilgilenmiyorlar sizden ricam ne olursa olsun TEKNOSADAN ALIŞVERIS YAPMAYIN yoksa benm gibi magdur olursunuz !!!

 15. seyhan dedi ki:

  Teknosa sizi kınıyorum ve sizden hiç memnun kalmadım bu kötü reklamınızı heryerde yapcm.sözde müşteri memnuniyetiymş koca bir hayal….

 16. Muharrem İŞİM dedi ki:

  TEKNOSA YA HAYIR.Gaziantep sankopark teknosadan asus fone-pad aldım.tezgahtarın yalanına inanıp( teknosa yı temsil ediyor güvenimden dolayı inanıp ve kasko garanti belgesini okumadan,pişmanım.o kasko hiç bir işe yaramıyor arkadaşlar.SAKIN ÜSTE PARA VERİP KASKO YAPTIRIN HİKAYESİNE İNANMAYIN) kasko yaptırdım,parama yazık oldu.
  Kasko garantili ürünümün camı çatladı,tekno asiste teslim ettim,yaklaşık 45 gün oldu ne ürünüm geldi ne kullanmam için benzer bir ürün verdiler.( kanunen benzer özellilkte ürün vermeleri gerek.)
  Tekno asistte beş yıldır çalışan görevli bayan(ismini şu an hatırlayamadım) ve Resul Ekrem bey çok kibar idiler onların dışında yetkili yada görevli diye karşıma gelenler öyle sorumsuz öyle vurdumduymaz ki sanki seyyar satıcı ,anlatamam.
  Bu gün 16 kasım 2013 te gaziantep sanko park teknosaya yine gittim, yine uzun uzun olayı anlattım.sözde görevli olduğunu söyleyen kişi sırıtarak söyle diyor; bu 10 iş gününde gelmeyen ürünün yerine kullanmanız için başka ürün verilmesi nerede yazıyor gösterinde görelim,servisteki adamlar yapmaya çalışıyor bende telefonla arıyorum ulaşamıyorum napıym,başka bişey yapamam.görevli dediğimiz adamın cevabına bakın.
  TEKNOSA BU KADAR ACİZMİ,TEKNOSA BÖYLE ELEMAN ÇALIŞTIRACAK BÖYLE İŞ YAPACAK KADAR BASİTMİ,BİR DAHA GEZMEK İÇİN BİLE TEKNOSAYA GİTMEM.

 17. aylinn dedi ki:

  02.10.2013 tarihinde APPLE iPad MD531TU/A mini 16GB WiFi White marka tablet aldım. Bu tableti alırken almadan önce persolene hatlı tablet almak istediğimi ve bu konuda detaylı bilgilere sahip olmadığımı belirtmiştim. Kendileride banada telefonumdan Wifi üzerinden internet girebileceğimi söyledi. Aynı gün içersinde bu konuyla ilgili telefonun bağlı olduğu firmayla görüştüm telefonumda Wifi sürümü olmadığı söylendi. Bunun üzerine ertesi gün teknosaya giderek bu konuyu belirtim. Kendileride telefonuma Wifi sürünümü eklenmesi için beni yönlendirdiler. Daha sonra telefonuma bu özellik tanımlansa dahi interne giremiyeceğimi bağlantı kesileceğini belirtiler ve internetnet dolayı ek bi ücret ödeceğimi söylediler. Bundan dolayı tableti almaktan vazgeçtim. Kendilerine belirtim. İade edemeyeklerini belirtiler sebebini sorduğumda ambalajını açtığımı söylediler. Oysa tableti ambalajından, ordaki personel açmıştı. Bu konuda detaylı bilgi verilseydi, personele tableti açtırtmazdım. Açılmadan ürünü nasıl anlıyabilirdim bilmiyorum. Teknosa gibi bir firmanın bu yaptığını uygun bulmuyorum. Aynı zamanda bana bu yapılanı çevremdeki bütün tüketicilere anlatıcam. Kullanmıyacağım bir üründen dolayı beni mağdur ettiklerini, ürünün elimde kaldığını belirticem ve tüketici mahkemesine başvuru yapıcam…..

 18. demir65 dedi ki:

  31.08.2013 tarihinde teknosadan telefon aldım sadece 1 gün sonra telefondaki donma ve telefonun kendi kendine arama yapma kusurundan dolayı telefonu Ümraniye meydandaki teknosa ya götürdüm ürünü değiştirmek istedim almadılar servise yönlendirdiler ve kesinlikle sattıkları ürünün arkasında durmadılar daha sonra telefona format atıp vermek istediler ürünü kabul etmedik ürün şu anda ürün serviste burdan teknosa yetkililerinden yardım bekliyorum….

 19. Serkan dedi ki:

  valla bende batıkent atlantis şubesinden maus almıştım rengi maviydi 3 gün sonra gittim rengi hoşuma gitmedi değiştirmek istiyorum dedim sorusuz sualsiz problem çıkarmadan değiştirdiler sizlerin dediği gibi olmadı hiç saygılar

 20. özlem dedi ki:

  şanlıurfa mozaık avm teknosa bolumune. urunune sahıp cıkın aldıgım urunun ballandıra ballandıra sattınız degısıme gelınce kutuyu acmasaydınız belkı dıyosunuz ben munnecınmıyım acmadan bakmadan urununun ıyımı kotumu cıkıcagını anlıyım tesır urun satıyosunuz yazık yazık emegımızı somuruyosunuz garantıymıs ustune bıde para alıyosunuz sıkayetcıyımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 21. kadir dedi ki:

  arkadaşlar teknosaya vede servisini kesinlikle güvenmeyin 10 gün önce sony exsperya z aldım. sıkıntısı oldumu halederiz dediler satıktan sonra gitsende yüzen bakmıyolar teknosadan kesinlikle almayın derim 10 gün cihazı kulandım şimdide servisten geri gelmiyo hani 30 iş günü içerisinde magdur etmemekti??? malınızı almadan iyice düşünün arkadaşlar

 22. tevfik erdem dedi ki:

  buraya yazıyoruz da bize dönülüy mu yoksa boşa mı yazıyor


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?