Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , .

TeknoGaranti- Teknosa Garantisi- tüm detayları ile ek garanti hizmeti

TeknoGaranti- Teknosa’nın garantisi. Peki Teknosa Garanti kapsamı nedir? Teknosa Garanti sorgulama için neler yapmak lazım, nereden takip edilir? Teknosa Garanti uzatma imkanı var mıdır? Teknosa Garanti Belgesi nedir? İşte bu soruların yanıtları ve TeknoGaranti. Ayrıca dilerseniz ürün iade ve değişim, teknosa katalog (broşür), teknosa asist merkezi, teknosa şikayet, teknosa mağazaları adres ve telefon konularını da inceleyebilirsiniz.
teknogaranti, teknosa garantisi
Öncelikle Teknosa’da garanti uzatma amaçlı TeknoGaranti hizmeti bulunmaktadır. Tekno Garanti 5 yıla kadar ekstra garanti sağlamaktadır.TeknoGaranti detayları aşağıda yer almakta. Bunun haricinde Teknosa’da satılan elektronik eşyaların tümü kanuni zaruret olan asgari 2 yıl garanti kapsamındadır. Söz konusu garantiyi Teknosa mağazaları sağlamamakta ürünü üreten veya dağıtan (distribütör) firmalar garanti vermektedir. Bu nedenle ürün arızası durumunda garanti belgesinde yer alan servis hizmetlerini vermekle yükümlü olan firmaya başvurmak gerekmektedir. Ayrıca ürün ile beraber gelen bazı aksesuarların garanti süresi daha kısa olabilmektedir. Örneğin her türlü bilgisayar veya cep telefonunun 2 yıl garantisi bulunmakta iken bilgisayar pili veya cep telefonu bataryası 6 ay gibi bir garantiye sahip olabilmekte. Detaylar için Teknosa mağazalarına veya müşteri hizmetlerine müracaat ediniz.

Siparişiniz ardından veya satın aldığınız bir ürüne ait garanti belgesi çıkmaması durumunda 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’ni arayıp, imzalı kaşeli “Garanti Belgesi”ni isteyiniz. Bu durumlarda garanti belgeleri mutlaka temin edilmektedir. Ayrıca ürüne ait fiş veya faturayı saklamayı da ihmal etmeyiniz.

Teknosa garanti sorgulama veya teknosa garanti takip gibi bir direk hizmet bulunmamaktadır. Yapmanız gereken ürün fatura veya fiş tarihi üzerinden 2 yıl geçip geçmediğini kontrol etmektir.
TeknoGaranti Avantajları:
– Geniş kapsamlı garanti
– Geniş teknik servis ağı
– 7 gün 24 saat bilgi hizmeti
– Sınırsız tamir hizmeti
– Evde servis hizmeti
– Anında değişim imkanı
– Pil/batarya değişimi
– Uzaktan kumanda değişimi
– Program haklarının başka birine devredilebilmesi
– 30 gün içinde yapılan iptallerde %100 geri ödeme

TeknoGaranti nedir?
TeknoGaranti Teknosa’nın müşterilerine sunduğu ek garanti hizmetidir. Satın aldığınız ürünün garanti süresini,üretici garantisine ek olarak satın alacağınız garanti hizmeti ile 5 yıl’a kadar uzatabilirsiniz.

TeknoGaranti’ye Nasıl Sahip Olabilirsiniz?
Mağazalardan satın aldığınız ürün için satış danışmanlarımızdan TeknoGaranti talep edebilirsiniz.Kasada ödeyeceğiniz yıllara göre belirlenen bedel karşılığında 1, 2 veya 3 yıllık garanti paketlerinden birine, sözleşme sertifikası karşılığında sahip olursunuz. Ürününüzle ilgili bir sorun yaşadığınızda bu sertifika ile birlikte Teknosa’ya başvurarak TeknoGaranti sözleşmesi kapsamındaki haklarınızdan yararlanabilirsiniz.

TeknoGaranti’nin Avantajları
• TeknoGaranti, üretici tarafından verilen parça ve işçilik kaynaklı tüm garanti koşullarına ek olarak, toz, ısı, dâhil nemlenme, normal aşınma ve yıpranma ve ani voltaj dalgalanmalarından kaynaklanan arızaları da kapsar.
• TeknoGaranti, geniş teknik servis ağı sayesinde hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunar.
• Türkiye’nin her yerinden 7 gün 24 saat bilgi alabilirsiniz.
• TeknoGaranti sözleşme kapsamında sınırsız sayıda tamiri ücretsiz olarak sunar.
• TeknoGaranti paketinizi ürünün yeni sahibine transfer edilebilirsiniz.
• TeknoGaranti ile 250 TL altındaki ürünler için mağazada anında değiştirme imkânınız vardır.
• 250 TL’nin üstündeki ürünler için, sınırsız tamir hizmeti.ürün onarılamaz ise ücretsiz değişim hizmeti alırsınız.
• TeknoGaranti evinizde servis hizmeti sunar. Tek yapmanız gereken, çağrı merkezimizi aramaktır. Gerekli onarımları yapmak üzere evinize bir servis teknisyeni gönderilecektir. (Bu hizmet için kapsam dışı ürünler: set üstü mikrodalga fırınlar, 21″ altında renkli TV’ler, taşınabilir hi-fi sistemler ve ev PC’Ieri)
• Ürününüzü herhangi bir Teknosa mağazasına getirmeniz durumunda tüm servis işlemleri bizim tarafımızdan takip ediecektir.
• Yetkili servis ile kendiniz görüşmek isterseniz tek telefonla uygun servise yönlendirilirsiniz.
• MP3/4’ünüz, dizüstü bilgisayarınız, masa üstü bilgisayarınız, cep telefonunuz, kameranız veya dijital fotoğraf makinenizin pil veya bataryaları ile ilgili bir problem yaşamanız durumunda, arızalı pil/batarya paketin geçerlilik süresi boyunca bir (1) defalığına yenisiyle değiştirilebilecektir.
• Uzaktan kumandanız arızalandıysa fakat arıza pillerden ya da fiziksel kötü kullanımdan kaynaklanmıyorsa kumandanız paketin geçerlilik süresi boyunca tarafımızdan bir (1) defalığına yenisiyle değiştirilebilecektir.

TeknoGaranti Kapsamı Dışında Kalan Durumlar
• Hatalı / kötü niyetli kullanım / kazaen kırılma
• Hırsızlık, deprem, fırtına, yangın, sel…
• Aksesuarlar
• Yetkisiz onarım, yanlış kullanım ve tesisattan kaynaklanan sorunlar
• Bilgisayar yazılımı / virüsü
• Rutin bakım, temizlik, yağlama, düzeltme veya ayarlamalar
• Ticari amaçlı kullanımlar
• Üretici talimatlarına uyulmaması

Diğer bir konu:
Hangi durumlarda ücretsiz garanti hizmetlerinden yararlanılamaz?
Aşağıda belirtilen hatalar kullanıcı kaynaklı olduğu için garanti kapsamında değerlendirilmez ve yetkili servislerde onarım işlemleri ücreti karşılığında yapılmalır.
Virüs: Kullanıma bağlı olarak internet yada bluetooth aracılığı ile cihazın yazılımsal çalışırlığına hasar veren ve kullanımı engelleyen programlardır.
Yazılım güncellemeleri: Cihazların yazılım ihtiyacı bulunması nedeniyle yeni versiyonun cihaza yüklenmesi anlamına gelmektedir. Özel kullanıcı taleplerinde versiyon yüklemeleri garanti kapsamı dışındadır ve firma ve yetkili servisleri tarafından ücrete tabi tutulabilir.
Fiziksel hasarlar ve sıvı teması: Kullanıcı kaynaklı fiziksel, donanımsal arızalar ve sıvı teması durumlarında tedarikçi firma ve yetkili servisleri cihazı garanti kapsamı dışında değerlendirir ve ücret karşılığında hizmet verir.
Piksel kayıpları: Bu sorun normal bir pikselin arkasındaki transistorun çalışmaması durumunda oluşan ve ekranda farklı görüntü yaratan noktalar “ölü piksellerden kaynaklanır. ISO 13406-2 standartlarına göre, örneğin 1024 x 768 çözünürlükteki 15” ekranda bulunan 786,432 adet pikselden 5 adete kadar ölü piksel arıza olarak görülmemekte ve kabul edilebilir olarak değerlendirilmektedir. Detaylı bilgi için mağazalardaki Teknoasistanlardan destek alabilirsiniz.İlgili aramalar:
teknogaranti (86), teknosa garanti takip (55), teknosa garanti (51), teknosa garanti sorgulama (51), teknogaranti nedir (49), teknosa ürün takip sorgulama (42), teknogaranti ürün takip (31), teknosa ürün takip (29), teknosa garanti takip sorgulama (27), tekno garanti (23), Teknosa garantı sartları (21), teknosa genişletilmiş garanti (20), teknosa kasko (19), teknosa garanti kapsamı (17), teknosa takip (16)

Yayın tarihi:
Konu: "TeknoGaranti- Teknosa Garantisi- tüm detayları ile ek garanti hizmeti"
Kategori: Alışveriş Rehberi

Firsat-Cenneti.com » Alışveriş Rehberi » TeknoGaranti- Teknosa Garantisi- tüm detayları ile ek garanti hizmeti

25 Yorum: "TeknoGaranti- Teknosa Garantisi- tüm detayları ile ek garanti hizmeti"


 1. KAAN CAN ORCAN dedi ki:

  merhabalar hayırlı akşamlar öncelikle kafamda takılan bişey var ben teknosadan bir telefon aldım tekno garantiden ek garanti yaptırdım herhangi kırılmada yenisi ile değişim sunuyolar mı veya şimdi yapımı karşılığında bir ücret sunuyolar mı

 2. asu dedi ki:

  bakalım ürünümü servise teknogaranti kapsamında verdim umarım ben de sizin gibi hayal kırıklığına uğramam

 3. hali bal dedi ki:

  arkadaslar teknogaranti yalanina inanmayin ben yandim siz yanmayin yansanayi mal kullaniyorlar.

 4. Haydar dedi ki:

  Teknosa profesyonel dolandırıcı. Cihaz satışından kazanamıyor sahte sigorta satıyor. Bir de para ödememzmiş hediye çeki verirmiş. Anlayın artık.

 5. Hakan Üsteğmen dedi ki:

  uzak durun 3 yıl sigorta diyorlar aldığınızda 1 yıl çıkıyor. ayrıca çok pahalı

 6. kaan dedi ki:

  Sırf tezgah. Rekabetten artık cihazdan para kazananıyorlar sigorta ya sardılar. 300 tl ne para ama.

 7. justman dedi ki:

  Cihazda kar kalmadi teknomarketler 300 tl ye teknogaranti satmaya calisiyirorlar.

 8. Cankat dedi ki:

  çok tehlikeli kendini GARANTİ de zannediyorsun ama şartları bir oku bakalım verdiğin 500 tl ye değermi.

 9. hakan_1905 dedi ki:

  Standart Teknogaranti için Teknosa dan hizmet alamıyorsanız AIG Sigorta ya başvurabilirsiniz.
  Eğer AIG Sigorta dan da hizmet alamıyorsanız Hazine Müsteşarlığına başvurun. Sorununuz en kısa zamanda çözülecektir.

 10. justman dedi ki:

  Hem teknosa garantisi diye 200 – 300 TL para aliyorlar hemde hizmet vermiyorlar. Cepkask 39 tl hem daha kapsamli hem daha ucuz .yazik degilmi verilan paraya. Sokaktanmi topluyoruz parayi. Ama magazada sana cepkask onermiyorlar tezgahin altinda sakli.ille teknogaranti alacan 200 tl vercen sonra surunecen.yeterki teknosa para kasansin.

 11. Siyama_ronin dedi ki:

  Bilende yazmış bilmeyende.Teknosadan şikayetçi olanlara soruyorum şimdi; Teknosa sizin olsaydı acaba ne yapardınız?Bu fimayı tepeye taşımak,diğerleriyle rekabet için neler yapardınız?
  Distribitör garantisi olmayan her ürün ucuzdur.Distribütör fiyatlarıyla aralarında 50 tl 100 tl oynar.Şidi bu para cebinizde kalır fakat,üründe garanti ile ilgili sorun olduğunda cebinizden 3 katı çıkar.Bedava sirke baldan tatlıdır…! Dimyat`a pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak lazım..!
  900 Tl yerine 1000TL ver ne edüğü belli olan bir firma olsun..

 12. medet gumus dedi ki:

  Gebze center teknosadan aldigim LC vuu marka ceptelefonu ilk aldigim gunden beri donma sebeke problemi var 3 gun center magazasi gidim satistaki arkadaslar gayet kibar sekilde yatdimci olmaya calisiyorlardi teknik servisden birine yonlendirdiler gayet kendini beyenmis hic sormadan.telime sıfirladi icindeki numaralarim cogu resimlerim tamam gidi bakdi sebeke sorunu var evet olmuyor dedi.(bayan.arkadasa yonlendirdi sorunu soyledim.napdinizda boyle oldu gigi sacma sapan.bir soruyla karsilastim aldilar teli bir kac gun.sonra telim.geldi yani pazar aksami dun.bugun ayni problemler.devam.ediyor iade istiyorum. 4 kere ayni sorun ayni sekilde devam.ederse degisim yada iade talep edebilirmisiim defolu mali satip boyle bir cevapla yani karsinizda bir muhatap bulamiyorsunuz sitandar telefoncudan.almiz olsam.kafalrina atabilirim.burda muhatapda bulamiyorum.her ben isletmeciyim benim.salonlarimda boyle bur durum.olsa musteri.memnuniyeti onde gelir ama carpik bir sirketlesmede karsinizda birinibile bulamiyorsunuz.buda son.olsun.birdaha bir sey almammm

 13. Hasan Sancak dedi ki:

  teknosadan bir leptap aldım ama bilgisayarı biraz kullandıktan sora bilgi sayarın ekranındaki beyaz lekeyi farkettim ve bilgi sayarı geri garantiye gönderdigimde bana garanti bu kullanım hatası diyerek geçiştirdiler. artı fan bozulmuştu çalışmıyodu fan temizlemeye 60 tl talep ettiler ekran deyişimiyle toplam 227 tl talebinde bulundular laptobun yedinci taksidini yatırdım artı teknosa sattıgı malın arkasında durmuyor garantinin bu durumda hiçbir anlamı yok 2 yıl garantı nasıl oluyor ozaman bi anlatınn…

 14. ferit dedi ki:

  merhabalar ben izmir forum teknosadan bir rondo aldım veilave garanti yaptırdım ürün daha sonra arızalandı ürünü teknosaya götürdüm ama garanti belgesini kaybettim ama elimde ürünün faturası var
  teknosadaki arkadaşlar ürünü garanti belgesi olmadan yapılamıycanı söylediler ama ürünün faturasının hiçmi anlamı yok çok merak ediyorum

 15. nursel dedi ki:

  ben hp bılgısayar aldım batman teknosa bayısınden ekran kartı sorunu nedenıyle garantıye yolladım ban yırmı gun sonra geldı yapılmamış şekılde bende hp fırmasını aradım dedıler kı bıze gonderılmemıs teknosaya gıttım dedım nıye yollamazdınız bana fırmaya yolladık onlarda sorun dedıler hp fırmasıda teknosa bayısınde sorun dedı lutfen geregını yapınız. tuketıcı haklarına sıkayet etmek zorunda kalcam

 16. musa dedi ki:

  acer leptop aldım ve sonra usb girişi kırıldı kulanıcı hatası diye teknosa garanti altına girmedi yaptırılması için ücret verilmesi gerikildiğini söylediler 🙁 🙁 🙁 🙁

 17. doğubey3 dedi ki:

  Arkadaşlar bu tür yazıları formlara yazmanız güzel ama şikayet tarzı değil bilgilendirme tarzı yazınız. Burada teknosaya şikayet olmaz. Ancak kişiler bu yazıları okur ve teknosa hakkında bilgi sahibi olurlar. Size söyleyeceğim şey şudur ki teknosa gibi mağazalar ve telefon operatörleri vs. çok kurnazdırlar. Siz suçlu çıkabilirsiniz bazı durumlarda şaşırmayın derim. İndirim falanda olmuyor oralarda gözünüz boyanıyor sadece. Örnek vereyim, konya real içindeki teknosadan samsung 5233w telefon almaya karar verdim ve telefonun yanında verdikleri şarj aleti ve kulaklıktı sadece. Gittim küçük bir dükkandan aldım. 20 lira aşağıya ayrıca telefonun yanında kılıf şarj aleti kulaklık 2 tane 1 gb hafıza kartı ara kablosu vardı. Demekki neymiş teknosa diye tutturmamak gerekiyormuş 😉 Ayrıca arkadaşlar bu tür şikayetlerinizi de BTK yani BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULUNA faturalandırarak yani belgelendirerek yazarsanız daha iyi olur. Öttürürler onları emin ve rahat olun 😉 Kolay gelsin.

 18. hatice dedi ki:

  Ben 9 ay önce bir fotoğraf makinası aldım daha taksiti bitmeden bozuldu,götürdük istanbuldan faturasını isteyeceklerini bir hafta geleceğini söylediler ama bu gün tam birbucuk ay oldu ve aradığımızda ulaşamıyoruz telefona bakan yok yani,bizzat gittiğimizde daha gelmediğini yakında geleceğini söylüyorlar,biraz daha bekliyecem olmadı tüketici haklarına gidecem.satasıya yağlı ballı,sattılarya geçmiş ola

 19. Neslii dedi ki:

  yaa ben telefnmu garantye verdmm verdgmde bana bi kağıt verdiler telefnunuz geri geldğinde bu kagtla gelp alırsınz dediler ama o kagıdı kaybettm telefnmu nasıl alabilirim baska bi yolu varmı bilen ykmu 🙁

 20. furkan dedi ki:

  arkadaşlar yapcanız işlem çok basit bimer diye bi kavram var başkanlıga direk e-mail gönderiyo ve kesinlkle çok faydası var.

 21. AMET dedi ki:

  evet emine hanım bende aynı sornla karşlaştım .bende aldığm telfon içinde farklı kişilern resmleri bulnyodu bede iade etmek istedim artesi gün.bana dedikleri şey telfonu servise gönderecez :)1 günlük telfon .ve hala telfonu bozuk olarak kulanyrm

 22. sercan dedi ki:

  iyi günler ben teknosaya ürün göndermiştim ama daha gelmedi 12gün oldu crative 2+1 ses siteminin sag ses konsolu çalışmıyorduda ürünüm nezaan gelir (nigde)

 23. emine dedi ki:

  amasya teknosa magzanızdan ocak ayında leptop maus hediyeli çanta aldım çalışanınız vitrindeki ürünü bana verdi ben bi sorun olmuyosa olabilecegini söyledim fakat eve gidip bilgisyarı incelemeye başladıgımda içinde çalışan bir personelin özel resimlerini buldum sinirlenerek hemen götürdüm ukala bir tavırla hemen sileyim dedi ama bana bu durum bilgisyarın kullanılış oldugu hissini vermiş oldu hoş bir davranış olmadı firmanız içinde elbet ama sonrasındaçantanın hediye mausu bozuldu ve götürdüm tamire gitti daha sonra bize telefonla döndüklerinde çanta hediyesi oldugu için çantayıda degiştirmemiz gerektigini söyledi çalışanınız yada magaza müdürü fakat magazaya gittigimde yanlış söylenmiş size diyerek mausu boş paketsiz halde bana teslim edildi bu teknosanın çalışanları tarafından ikinci kandırılmamız oldu yani bende böyle bir intibah oluştu çalışanlarınız bu tarz hem satış konusunda hemde geri dönen ürünlerin teslimi konusunda dürüst açık ve net konuşan insanlar olmasına özen gösterilse çok daha iyi olur .

 24. Rapapiya dedi ki:

  Selam şehmuz kardeşim öncelikle geçmiş olsun.Teknosa bu çok normal belliki sende benim gibi madursun bende bilgisayar aldım bozuldu yolladım garantiye kullanım hatası diyip başlarından savıyorlar.satana kadar her şeyi yapıyorlar sattıktan sonra kimse kazımıyor.gazetelere manşet yapacağım onları ama az kaldı

 25. şeyhmus akyüz dedi ki:

  bi tane bilgisayar aldım teknosadan bozuldu yeetkili servise gönderdiler 30 iş gününde çıkmadı yeni bilgisayar vermiyorlar


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?