Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , .

KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi

KOSGEB destekleri (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ve İŞKUR kredileri (Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun) Türkiye ekonomisinin gelişmesi anlamında ciddi değerler oluşturmakta. Şimdi Kosgeb işkur ortak projesini sunuyoruz: Girişimcilik Proje Destek Programı ile 27 bin TL hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi kullanmanız mümkün. İşte İşkur-Kosgeb hibe projesi detayları:
kosgeb iskur hibe




Girişimciler, işlerini kurduktan sonra 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin lira kredi de kullanabilecek. Detaylarını burada bulabileceğiniz programla ilgili açıklamalar:

15 Haziran tarih ve 27612 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren KOSGEB Destek Programları Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak. Küçük ve orta ölçekli işletmelere, girişimcilere ve işletici kuruluşlara yönelik olarak KOSGEB tarafından uygulanacak Girişimcilik Destek Programına ilişkin esasları kapsayan program, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yeni Girişimci Desteği ve İŞGEM Desteği olmak üzere üç alt programdan oluşuyor.

İŞKUR Ankara İl Müdürü Talip Altuğ, İŞKUR’un, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) ve PMC oluşum aracılığıyla girişimci olmak için başvuranlar arasında yapılacak sınav sonrasında girişimcilik kursuna katılmaya hak kazananlara, 15 gün süren 72 saatlik girişimcilik eğitimi verildiğini söyledi.

Bu eğitim sonucunda başarılı olanların, KOSGEB ile İŞKUR imzasıyla “Girişimcilik Belgesi” aldıklarını anlatan Altuğ, “Belgelerini alan girişimciler, hazırladıkları proje dosyasını KOSGEB’e sunacaklar. Projesi kabul edilen girişimciye işletme kuruluş desteği için 5 bin, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği için 10 bin, işletme giderleri desteği için de 12 bin lira verilecek. Bu 12 bin lira girişimcinin ayakta kalması için yıl içinde parça parça ödenecek. Girişimcilere verilecek 27 bin liranın tamamı hibedir, yani geri istenmeyecek. İşini oturtan girişimcilere 1 yıl sonra eğer isterlerse faizsiz 70 bin liralık kredi de verilecek. Girişimciler 70 bin liralık krediyi 2 yıl sonra 36 ay vade ile ödemeye başlayacak” diye konuştu.

27 bin lirası hibe, 70 bin lirası ise faizsiz geri ödemeli kredi için ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş herkesin kendilerine başvurabileceğini belirten Altuğ, projenin, üniversite mezunları ve ev hanımları için çok önemli bir fırsat olduğuna dikkati çekti.

GİRİŞİMCİLER UMUTLU
Girişimcilik kursuna katılmaya hak kazanan 38 yaşındaki Cemile Polat, özel bir şirkette 3 yıldır sekreter olarak çalıştığını belirterek, KOSGEB’in iş kurmak için hibe ve kredi vereceğini basından öğrendiğinde hayatı boyunca özendiği iş kadını olmak için fırsat yakaladığını söyledi. İş eldiveni üretimi yapacağı bir imalathane kurmayı hedeflediğini anlatan Polat, “KOSGEB’in bu projesi benim gibi iş kurmak isteyen herkes için çok önemli bir fırsat. Bu projeyle devleti arkamda hissettim” dedi.

49 yaşındaki Hakan Erden de lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladığı Almanya’da 18 yıl kaldığını ifade ederek, 13 yıldır da Türkiye’de çeşitli yerlerde çalıştığını, ancak kurduğu işlerden 2 tanesini ekonomik kriz nedeniyle kapatmak zorunda kaldığını söyledi. Erden, “Türkiye’de girişimciler için en büyük sıkıntı ilk aşamadır. Burada girişimcilik eğitiminin verilmesini çok sağlıklı ve doğru buluyorum. Eğer işi nasıl yapacağınızı bilmezseniz ne kadar paranız olursa olsun mutlaka batırırsınız” diye konuştu.

KOSGEB’in sağlayacağı kredi ile Türkiye’de Dış Ticaretle ilgili bir danışmanlık firması kuracağını anlatan Erden, Türk iş adamlarının Rusya, Çin ve Almanya gibi ülkelerin pazarlarıyla bağlantılı işler yapmaları için danışmanlık firması kurmak istediğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli olan 60 yaşındaki Sadri Ümlü de olduktan sonra bir süre hediyelik eşya satışı yapılan yerlerde çalıştığını, ancak KOSGEB’in böyle bir kredi vereceğini duyunca kendi işini kurmak istediğini ifade etti. Hediyelik eşya ve eskiden beri meraklı olduğu antika tespih satışı yapabileceği bir yer açacağını bildiren Ümlü, ilerideki hedefinin ise kıymetli taşlardan tespih yapım imalathanesi kurmak olduğunu kaydetti.

36 yaşındaki Hatice Özüm de bir reklam şirketinde asistan olarak görev yaptığını belirterek, komşusunun Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki tavukçuluk çiftliğinden etkilendiği ve hayvanları sevdiği için KOSGEB’den alacağı parayla bir hayvan çiftliği kurmak istediğini anlattı.

İşletme mezunu 23 yaşındaki Nihan ile iç mimarlık mezunu 28 yaşındaki Ertan Damar çifti ise girişimcilik kursuna birlikte katıldıklarını ve mobilya üzerine bir üretim bir de satış yapabilecekleri iki ayrı iş kurmak istediklerini bildirdiler. Babasının ofis mobilya imalathanesinde çalıştığını ifade eden Ertan Damar, buradan alacağı parayla ev mobilyaları konusunda bir imalathane açmak istediğini, eşi Nihan Damar’ın ise bu mobilyaların satışını yapabileceği bir yer açmak istediğini kaydetti.

İlkokul mezunu babasının annesiyle birlikte kendi işlerini kurduklarını ve geliştirmek için her türlü desteğe başvurduklarını belirten Ertan Damar, eşiyle birlikte anne ve babasını örnek aldıklarını, iş hayatında onlar kadar başarılı olmak istediklerini söyledi.

Konu ile ilgili TRT haber videosu:



İlgili aramalar:
1 yil once isyeri actim kosgeb ten destek alabilirmiyim (2), kosgeb icin 280 tl istediler (2), kosgeb hangi meslek (2), sultanbeylide kosgep nerde (2), işkurun işkur kredisi (1), KOSGEB le işini kurdu eldiven (1), kosgeb kredisinde 27 bin tl tamamı ödeniyormu (1), kosgeb işkur projesi (1), kosgeb işkur ortak (1), kosgeb işkur isci (1), kosgeb in hirdavat (1), kosgeb ile iş kuran işkurla eleman çalıştırabiliyo mu (1), işkurdan girişimcilere 27 bin liralık bütçe destek projesi (1), kosgeb hibe kredi dolandırıcılığı (1), işkurk kıredi fırsat (1)

Yayın tarihi:
Konu: "KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi"
Kategori: Alışveriş Rehberi

Firsat-Cenneti.com » Alışveriş Rehberi » KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi

280 Yorum: "KOSGEB – İŞKUR destekleri: İş kurana “27 bin TL” hibe ve “70 bin TL” kredi"


 1. serdar dedi ki:

  İzmir şehrinden yazıyorum Torbalıda KOSGEP girişimcilik sınavına girdim sınavı kazandım torbalı ticaret odasında mülakata çağrıldım kendim emekli bir bankacıyım kendi işimi kurma heyecanıyla mülakatta unlu mamuller üzerine bir imalat ve parakende satışı yapacağim bir pastane açmayı düşünüyordum fakat mülakat sırasında gördüğüm torpilcilik karşısında çok şaşırdım mülakat odasına torbalı ticaret odasındaki sekreter hanım mülakatın yapıldığı odaya elinde isim ve soy ismi yazılı notları mülakatı yapan yetkiliye elden vererek o kişilerin mülakatı kanmasını sağladılar sanırım bu ülkede bileğinin hakkıyla bir yere gelinemeyeceğinin örneğine şahit oldum bunu yazıyorum çünkü bu ülkede sahipsiz ve gariban insanlara hiç bir anlamda şans verilmiyor verilmiyecekte doğru sanırım hak,hukuk, adalettin olmadığı bir ülkede sanırım normal şeyler çifte sıtandart uygulanıyor …….. sözün bittiği yer ………?

 2. cengiz kübra dedi ki:

  ARKADAŞLAR BU KOSKEP MOSKEP HIKAYE PARAN VARSA ISIN VAR DEMEK ASLINDA KOSKEP SADECE UMUT VERIYOR PARA ZATEN CEPTEN GIDIYOR ILK BASATN 550 LIRA SONRA IS MAKINALARI EWRAKLAR IS YERI ICIN GEREKLI BELGELER ISTENIUYOR BUDA OLDU 3 4 BIN DEMEK VE IS YERI ICIN MALZEMELER MAKINELER ALCAN BORCA FOTURASINI GOTURCEN KOSKEPE BUDA HIKAYE BOS İŞ YANI ALDANMAYIN PARANIZ VARSA ZATEN KURARISNIZ IS YERINIZ YOKSA UMUT ETMEYIN KURAMAZSNIZ.BIZLER MERSINDENIZ VE ESIM MANTAR URETIMI YAPIYOR E7YER GERCEKTEN MERSINDEN IS ISTEYEN VAR ISE ESIMLE YOLDAS ORTAK OLCAK AKLI BASINDA DURUT BIR BAYAN ORTAK DUSNUYORUZ COK YUKSEK SERMAYESI YOK SISTEM HAZIR ZATEN 0536 226 70 42 KOSKEP ILEDE KAFASI KARISANLAR ARAYIN AYDINLATAYIM BOS YERA UMUT ETMEYIN SAYGILARIMLA CENGIZ

 3. necip akkoyun dedi ki:

  Mrb öncelikle işkur<a çok teşekkür ederim böylebi imkann sağladığı için bizlere ve tabi siz bu ğüzellikleri yaptıkça bizlerinde kararını en iyi bişekilde verip hayatını düzene oturtup saygıyla insan oğluna hizmet etmekten kaçınmamalıyız işimizi kurup dürüstlüğmüzü koruyarak hizmete başlamalıyız eğer ğerçekten kendi işimi kurmamda bana maddi yönden hibe şeklinde yardımcı olursanız saygılarımı dile getiririm (mesleğim otomotiv gövdeciligi) (05544726572 )

 4. nur damla kurt dedi ki:

  meraba ben kendime ait işyeri kurmak için sizden hibe destek kredisi yardımınızı istiyorum 18 yaşımda hem okuyup hemde kendi işimi kurmak ve ileriye dönük işimi büyütmek ve kendime olan güvenimle işimde başarı olcagıma eminim umarım beni boş çevirmez ve destek verirsinizz saygılarımla şimdiden teşekür ederim

 5. Özlem ÖZLÜ dedi ki:

  Merhaba
  Ben Bir Bayan olarak Baba meslegi, Aslen Dede meslegi olan balıkcılı’gı Devam ettirmek istiyorum
  Eşimin’de destekleriyle İŞYERİ Acmak istiyorum Bu konuyla alakalı bana Yardımlarınızı Bekliyorum

 6. tosunpaşa dedi ki:

  köye aile çay bahçesi ve çocuk parkı ve sokak sporu bahçesi işi kurmak istiyorum kredi alabilirmiyim

 7. şikayetim var dedi ki:

  Kosgeb yeni girişimci desteği ile kurulan işletmeye 2 haftada vermeyi vadettiği desteği, bütçe kapalı diye 7 ay sonra verdi. Firma kirayı ödeyemeyecek hale gelip iflas edince kapatılmak zorunda kaldı ve kosgebden aldığı borcu geri ödedi. Daha sonra kosgeb faizsiz verdiği desteğin faizini almak için firmaya yasal işlem başlattı. Sebebi ise sen erken kapattın dedi. Yani önce batırdı sonra da kapattın diye usülsüzlük yaptın diye yasal işlem başlattı. Devamı şikayetvar.com’da

 8. BATTIM dedi ki:

  ARKADAŞLAR HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMAYIN PARASI OLANA DESTEK VAR KISACASI !!!!

  ELAZIĞDAN YAZIYORUM NE YAZIKKİ BU KOSGEP İÇİN İŞ YERİNİ AÇTIM VE ÖDEMELERDEN SIKINTI ÇEKTİĞİMDEN DOLAYI BU İŞLETMEMİ KAPATACAM
  KİMSE TAM KESİN Bİ BİLGİ VERMİYOR PARAN VARSA GİR YOKSA PİYASA YA DA PORÇLANACAN Bİ TON DERT BURDAN KOSGEBİ KINIYORUM

 9. mümine aydın dedi ki:

  merhaba bende bu kosgeb için detaylı bılgı ıstıyorum. ben pasta kurabıye işiyle ugrasıyorum ve kendıme bı yer acmak istıyorum. bana yardımcı olursanız sevınırım. detaylı bilgi almak istıyorum. smdıden tesekkurler.. 0545 202 26 82

 10. kuşadalıım dedi ki:

  slm 49 yaşında mobılya satışı ticaret yapmaktayım 3 yıllık şirketim var ticaret olarak imalatta yapmak ıstiyorum koskepten nasıl faydalanabılırım yol gösterırsenız sevınırım muğla milas yakup şahin 0532 3172690 teşekürler

 11. emel karsli dedi ki:

  merhaba her kafadan bi ses çıkıyo nbende neye inanacagımı şaşırdımm sevgili yetkili arkadaşlar bu konuda bizi aydınlatırsanız çk memnun oluruz zaten işsizlik bogazımıza kadar gelmiş sıkıntı stres insanların duygularıyla oynamayın lütfennn eger gerçekten kosgep dye bişey varsa yararlanmak istyrum emel karslı 05332704802

 12. muratkaraman dedi ki:

  slm deyerli kosgep mardurları.biz emekcileri hayalleride boşuna cünki bu işlerede aracı simsarlar bakıyor önce arıcıyı doyurmak lazım ama bunlar doymaz ümetten elini veren bedeenini kaptırıyor sonrada bir bakmışsınız her şey yalan deyerli devlet bük amcalarıma sesleniyorum böyle puştların eline yarınlarımızı emanet ettikleri icin onlarda bu misyonun icindeler biz garibanlar yaşamaya nafagamızı cıkartmaya ac karnımızı doyturmaya calışırken bey amcalarımızın cocukları hangi model arabaya binmenin hesaplarını yapıyor.devlet amcalarım bunlara göz yomuyor benim rüşvet verecek param olsa zaten kosgepmidir soykepmidir yedirkepmidir şapkamıdır zaten başvuru yapmam.hepinizi saygıyla …..

 13. paşababakan dedi ki:

  selam ben paşa istanbuldan aslen yozgatlıyım başlatmış oldugunuz bu kosgep çalışmadan dolayı sizlere öncelikle başarılı ve tebrik ederim.ben internet kafe ve bilardo salonu açmak istiyorum bana destek ve yardımlarınızı bekliyorumbana nasıl yardımcı olabilirsiniz siz büyüklerimden yardınve desteklerinizi bekliyorum? paşa babakan:::::: istanbul gop :^^ 0507 625 94 94:^^

 14. ZEHRA dedi ki:

  BU SAYFAYI YORUMLARI OKUDUM AH KEŞKE GOSKEP DENEN DOLANDIRICILIĞA İNANMASAYDIM BEN DEVLETİN İŞSİZ İNSANLARLA BÖYLE BİR UMUT HAYALİ YAPACAGINA HİÇ AKLIMA GELMEDİ KOSKEP DENEN ACIKLIK GETİRMEMİŞ BİR PROĞRAMA EMEK VEREREK HELALİNDEN KAZANIRIM ÜMİDİYLE BAŞ VURDUM INC ASİSTANST ŞİRKETİ DEVREYE GİRDİ BANA BU KREDİYİ ALABİRSİNİZ BİZ SİZE YOL GÖSTERİÇEZ DİYEREK ÖNCE 529 TL GİBİ BİR PARA ÖDETİLER SONRA BANA BİR DANIŞMANLIK REHBERİ OLDUGUNU BELGELER GÖNDERDİ PROJEMİ HAZIRLAMAMDA YARDIMCI OLACAK KURS ACILDIGINDA YARARLANACAGIMI BU BELGEYLE İŞ YERİ ACABİLECEGİMİ SÖYLEDİLER TEL NOLARI 444 31 51 FAKAT BU YORUMLARDA DEMİR BAŞ ÖDEMESİ VE YÜZDE 70 LİK ÖDEDİGİNİ GÖRDÜM

 15. muammer dedi ki:

  Slm ben muammer 1994 Konya doğumluyum başlatmış olduğunuz bu çalışmalardan dolayı sizleri tebrik der başarılarınızın devamını dilerim. Bu projenin eğitimi ve gerekli olan başvuruları nerelere nasıl yapabilirim?
  beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim Teşekkür ederim.. 05343120100

 16. memi dedi ki:

  slm işaat işkele ustasiyim kiridi almak istiyorum ne reye baş orabilirim ne evrak gerekiyor

 17. ümit dedi ki:

  merhaba ben ist oturuyorum oto elektirik meslegim var ustalaık usta ögreticilik belgelerim var meslegimde iyimdir memlekte gidip nevşehirde oto elektirik bakaım iş yerei acmak istiyorum iş yerim tahmini 15 20 bin tl tutacagını düşünüyorum nasıl bir öneriniz olabilir nekadar hibe alabilirim ve nekadar kiredi yardımcı olursanız sevinirim

 18. murat dedi ki:

  bence bu tür yalanlara itibar etmeyın arkadaşlar 2011 yılında bir arkadaşimla ortaklaşa iş açtık kosgeb destekli sıhhı tesısat işine başladık bizden işi kurmamızı istedıler bizde onların deyımiyle borç altına gırdık fatura istedıler tüm malzemelerın faturalarını verdik malzeme aldık borç altına gırdik elde yok avuçta yok faturaları vermemize rağmen herhangibı destek almadık ortağimin 6 ay bağkur borcunu yatırdılar bunu inkar edemem bunun neresı kosgeb neresı destek hangi hibeden bahsedıyoruz biz yandık siz yanmayın olmayınca para bu işlere başvurmayın sonra pişman olursunuz bundan iyi nasıl yardimci olabılırım yardımcı oldumsa ne mutlu bana murat baydar karakoçan 05059325096

 19. adem dedi ki:

  32 yasındayım kendı ısımı kurmak ıstıyorum tuafıye cafe vb

 20. cihan korkmaz dedi ki:

  slm iyi günler ben zonguldak ereğliden mesaj atıyorum 21 yasındayım hurdacılık yapıp toptancılığını yapıyorum benim bu işimi tek başıma yapmak istiyorum bu meslek hakkında kosgep ten yardım alabilirmiyim işimi iyi blen ve kendine güvenen biriyim beni bilgilendirebilrmisiniz. irtibat tel :05362820680 şimdiden tşk.

 21. idris elmas dedi ki:

  slm idris ben 1982 doğunlu bursa merkez osman gazi ilçesinde ikamet etmekteyim mesleğim çelik konsrüksiyon çelik çatı soğuk demir ustasıyım piyasada ufak çaplı işler yapıyorum ama bir işyeri açmak istiyorum nasib olursa bukonu da kredi başvurusu yapmak istiyorum sevgi ve saygılarımla idris elmas 0544 546 64 26

 22. rıza aydogan dedi ki:

  dün arkadasımla konusurken sizin baslattıgınız projeden bahsetti ben model ajansı acmak istiyorum dizilere oyuncu vermek istiyorum sizin kursunuza katılmak istiyorum mümkünmüdür acaba kendi işimi kurmak istiyorum kendime inanıyorum ve cevremi inandırmak istiyorum mumkunse 0531 088 94 53 den 7 24 ulasabılırsınız saygılarımla Rıza Aydogan.

 23. AYDIN dedi ki:

  sıhhı tesisat ve güneş enerji satış pazarlama için dükkan açmak istyorum bu projeden nasıl faydalanabilirim bilgleriniz için şimdiden teşekürler

 24. VEDAT dedi ki:

  selam ben vedat 1986 beyoglu dogumluyum başlatmış oldugunuz bu çalışma hakkında bilgi almak istiyorum
  isim ihalelerden oto alım satımı meslegim kaporta daha büyük düşündügüm projelerim var
  bu kosgeb hakkında bilgi almak istiyorum ve nereye başvurucam

 25. kulbey dedi ki:

  Merhaba,
  6.Teşvik Bölgesinde Entegre bir tesis kurma projem var
  Oldukça maliyetli.
  Proje detayım Tekstil Dokuma hazır giyim sektörüne 25 yıllık iş deneyimimle Tarladaki pamuğu işleyip tek çatı altında ürün haline getirip nihai kullanıcıya sunmak istiyorum İnşallah.
  Lütfen bana yol haritası çıkarmamda bilgi verirseniz ülke ekonomisine katkıda bulınmuş olursunuz .
  SAYGILAR SELAMLAR.

 26. yns durmuş dedi ki:

  s.a adım yunus 23 yaşındayım kesıntısız güç kaynagı işinde çalışıyodum ve kendimi yeterince geliştidigimi düşünerekten kendime ait bir işletme kurmak istiyorum ama biraz malıyetlı iş sadece enerji alanında genış bir hizmet vermek istiyorum benimki imalat degil alım saatım teknık hizmet ve bu alanda da geniş bi cevrem var ama krediye başvura bılme hakkımın olup olmıyacanı ögrenmek istiyotum ve kendım istanbul üniversitesi uzaktan eğitim ögrencısıyım yardımcı ola bılırsenız cok teşekkür ederim iyi günler

 27. ibrahim dedi ki:

  ben işyeri acmak istiyorum nereye başvurmam gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz saygılarımla

 28. mehmet dedi ki:

  mrb ben şanlıurfadan işkura başvuruda bulundum ancak başvurumun sebebi kendi işimi kurma amaçlı ve daha sonra bana yünelik hiç bir cvp alamadım bu konuda yardımcı olurmusunuz saygılarımı sunarım

 29. hacı dedi ki:

  slm ben hacı şırnaklıyım hatay mkü de okuyorum kosgep hakkında biraz daha yardımcı olabılır mısınız tşkler 05432525101

 30. meryem demirtaş dedi ki:

  mrb ben ist de pazarcılık yapıyorum kendı bahcemde urettığım urun lerı pazarda satıyorum ve bukonuda daha ıyı bır yatırım yapmak ıstıyorum . ğeğer uygun görür seniz kredi baş vurusu yapmak ıstıyorum şimdıden teşekkür ederim:) 5414184354


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?