Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , .

KOSGEB destek programları- KOSGEB Başvuru Formu, KOSGEB birimleri

İşkur Kosgeb girişimci hibesi yatırım yapmak isteyen, kendi işini kurmak isteyen birçok vatandaşımızın ilgi odağı durumunda. Bu yazımızda Kosgeb desteklerini ana hatları ile incelemek istedik. Ayrıca Kosgeb başvuru formu, Kosgeb birimleri, Kosgeb irtibat bilgisini burada sunmak istiyoruz.
KOSGEB kredileri
KOSGEB desteklerini incelediğimizde Kredi Faiz Desteği, KOBİ Proje Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, İşbirliği Güçbirliği Destek Programı, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Genel Destek Programı ve Girişimcilik Destek Programı gibi programlar bulunmakta. Kosgeb desteklerini daha detaylı incelersek:

Girişimcilik Destek Programı: Bu konudaki haberi daha önce sizlere burada sunmuş idik. Kosgeb girişimci desteği %60-%80 destekleme oranında 27 bin TL hibe ve 70 bin TL geri ödemeli kredi desteği şeklinde bir Kosgeb programı. Ayrıntılarını burada bulabileceğiniz program hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için Kosgeb birimine müracaat etmeniz gerekmekte. Size en yakın Kosgeb birimi için buraya tıklayınız.

Başvuru formu nerede? Başvuru formu için buraya müracaat ediniz.

Kosgeb destekleri bölge bölge (1,2,3 ve 4. bölge) ayrım göstermekte. İlinizin hangi bölgede olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kosgeb kredileri: Kosgeb kredi faiz desteği: Kosgeb tarafından yapılan kredi faiz desteği Acil Kredi Faiz Desteği (afet, yangın ve terör gibi durumlar için) ve GAP Bölgesi (Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak) KOBİ Makine Teçhizat Yatırımı Destek Kredisinden (azami 300 bin TL) oluşmakta.

KOBİ Proje Destek Programı: Azami 150.000 TL tutarındaki ve %50-%60 nispetindeki destekler işletmelerin projeleri için 2 yıllık bir süre içinde verilmekte.

Tematik Proje Destek Programı: KOBİ’ler veya meslek kuruluşlarına özel proje teklif çağrısı veya proje destek programına göre verilen Kosgeb desteği %50-%60 nispetinde geri ödemeli veya geri ödemesiz seçeneklerle azami 150 bin TL (veya çağrıda belirtilen) tutarında sağlanmakta.

İşbirliği Güçbirliği Destek Programı: Söz konusu Kosgeb desteği 250.000 TL (Geri Ödemesiz) veya 500.000 TL (Geri Ödemeli) seçenekleri ile benzer destekleme oranlarıyla KOBİ’lerin ortak tedarik, ortak tasarım, ortak pazarlama, ortak laboratuar ve ortak imalat projelerini kapsamakta.

AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı: %75-%100 destekleme oranlarına sahip Kosgeb destekleri bilim ve teknoloji alanlarındaki çeşitli proje giderlerini (kira, personel gideri, eğitim, başlangıç sermayesi, vs.) kapsamakta ve belli kalemlerde 200 bin TL’ye kadar ulaşmakta.

Genel Destek Programı: Bu Kosgeb programı yurt içi ve yurtdışı fuar, iş gezisi desteği, tanıtım, eğitim, enerji verimliliği gibi konularda azami 30 bin TL’ye kadar proje hazırlama kapasitesi düşük KOBİ’ler için oluşturulmuş bir destektir.

Kosgeb irtibat: Kosgeb’e ulaşmak için 444 1 567 (KOS) no’lu telefonu kullanabilirsiniz. Kosgeb internet sitesinden diğer programlar hakkında hem detaylı bilgi alabilir hem de başvuru formları, gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.İlgili aramalar:
kosgeb başvuru formu (2), kosgeb genel destek başvuru formu (2), hıbeden nasıl faydalanırım (1), kosgeb is başvuru formu (1), kosgeb hibe başvuru birimleri (1), kosgeb gişimcilik destek programı başvuru formu (1), kosgeb girişimcilik destek programı başvuru formu (1), kosgeb genel destek programı formu (1), kosgeb fırsat (1), kosgeb faiz destek için genel destek başvurusu mu yapmam gerekiyor (1), kosgeb e başvurulan ençok iş fırsatları (1), kosgeb dovme tattoo (1), KOSGEB DESTEK PROGRAMLARI (1), Kosgeb desteği ile mandıra kurulurmu (1), Kosgeb cennet iletisim (1)

Yayın tarihi:
Konu: "KOSGEB destek programları- KOSGEB Başvuru Formu, KOSGEB birimleri"
Kategori: Alışveriş Rehberi

Firsat-Cenneti.com » Alışveriş Rehberi » KOSGEB destek programları- KOSGEB Başvuru Formu, KOSGEB birimleri

106 Yorum: "KOSGEB destek programları- KOSGEB Başvuru Formu, KOSGEB birimleri"


 1. selami dedi ki:

  Merhaba arkadaaşlar ben genç bir girişimci yim kosgebten yararlanaıap kendi fabrikamı kurup bölgeye istihdam sağlamak istiyorum şimdiden teşekkür ederim tel 05344775401

 2. hasret dedi ki:

  slm ben istanbulda oturuyorum ev hanımıyım daha once ogretmenlık yaptım şimdı kendı işimi kurmak istıyorum bır tuhafıye açmak istiyorum destegınızı beklıyorum.

 3. serpil dedi ki:

  merhaba.ben 2 çocuk annesiyim.uzun süre çalıştım fakat 2. çocugum kalp hastası olarak dünyaya geldi büyük ameliyatlar geçirdi bu nedenle artık çalışamıyorum.maddi durumum iyi değil ve biyerden başlamamda gerekiyor.sermayem yok ama hayallerim var bunlarda kendi işinin sahibi olmaya yetmiyor maalesef.kuaför dükkanı açmak istiyorum ne olur bana cevap verin bu benim için büyük bir umut ışıgı olur.teşekkürler.

 4. serap sarıca dedi ki:

  mrb ben 22 yaşındayım bende tuhafiye takı ve toka sata bilecegim bir iş yeri açmak istiyorum maddi nedenlerden dolayı açamıyorum lütfen bana yardımcı olun arkadaşımda sizin sayanizde büfe açtı bana yardımcı olun şimdiden teşekürler

 5. nur dedi ki:

  mrh ben 8 ay önce iflas ettim tuhafiye dükkanım vardı çok zor şartlarda açmıştım 4 yıl devam etti maddi manevi desteğe ihtiyacım var desteğinizi bekliyorum saygılar.05449118146,,,

 6. fikret dedi ki:

  mrb ben konya merkezden otel işletmecisiydim ama borçlarımın nedenıyle otel imi devrettim suanda elımde bısey kalmadım otel açmam ıcın bana yardımcı olurmusunuz rıca etsem saygılarımla fikret özcan 0536 489 29 86


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?