Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , .

Ev sahibi olmanın yolları, en kolay yolu, Eminevim nedir, faizsiz ev

Yakın zamanda Ağaoğlu inşaat tarafından 10bin peşin, daire senin sloganı ile duyurulan ev sahibi olmanın en kolay yolu tarzı girişimden sonra, sizlere Eminevim sistemi hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Otomotiv sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübenin ardından, Eminevim banka kredisi kullanmadan faizsiz ev sahibi yapmanın yollarını uygulamakta. İşte eminevim nedir sorusunun cevabı ve detaylar:
ev sahibin olmanin yollari eminevim nedir
Eminevim nedir? Eminevim’de ev sahibi olmak için üç farklı yöntem bulunmakta:
1. Çekiliş ile Teslim: Faiz ya da vade farkı ödemeden % 10 peşinat vererek ilk aylarda ev sahibi olma şansınızın olduğu, teslim tarihinizin çekiliş ile belirlendiği, altın günlerine benzer bir sistem.
2. Vade Ortası Teslim: Bütün taksitlerin faizsiz olduğu bu sistemde hiç peşinat vermeden aylık ödeyeceğiniz taksitleri ve kaç ay taksit yapılacağını kendiniz belirliyorsunuz. Teslim tarihiniz ise kaç ay taksit yaptırdıysanız tam yarısında.
3. Peşinat ile Erken Teslim: Bu sistem evini taksit yarısından daha erken almak isteyenler için düşünülmüştür. Bir miktar peşinatı olanlar faiz ödemeden, taksitleri kendi belirleyerek evini daha erken teslim alır.

Çekilişli sistem ile ev nasıl alınır? Bu sistem halk arasında yapılan altın günlerine çok benzemektedir. Ev almak isteyen kişiler, 60-80-100 ve 120 kişilik gruplar halinde Eminevim tarafından bir araya getirilir. Ev almak isteyen kişi 100 aylık bir taksit seçeneğine girdiyse, aynı zamanda 100 kişilik bir grubun içinde demektir. Yani kendisi gibi 99 kişi daha o grupta her ay taksit ödemektedir. Her ay 100 kişinin ödediği taksitlerin toplamı bir ev parası etmektedir. Her ay toplanan bir ev parasıyla kime ev alınacağı ise, Noter huzurunda 100 kişi arasında yapılan çekiliş sonucu belirlenip, her ay bir kişi ev hayaline kavuşmaktadır. Bu sistemde kişi, ne kadarlık bir ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksit ile ödeyeceğine kendi karar verir. (Ör: 100.000 TL değerinde bir ev için 120 ay taksit) Bu sistemde ev almak için, evin toplam değeri üzerinden %10 peşinat ve organizasyon ücreti ödenir. 100 kişilik bir grupta ilk 50 ay boyunca kura sonucu her ay bir kişi evini teslim alır. 51. Aya gelindiğinde 50 kişi evini almış, kalan 50 kişi de almamıştır. Bu durumda Eminevim kalan 50 kişinin evini 51. Ayda teslim eder. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. En son alan kişi taksit sayısının yarısında evini alır. 100 kişilik bir grupta ilk 50 ay boyunca kura sonucu her ay bir kişi evini teslim alır. 51. Aya gelindiğinde 50 kişi evini almış, kalan 50 kişi de almamıştır. Bu durumda Eminevim kalan 50 kişinin evini 51. Ayda teslim eder. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. En son alan kişi taksit sayısının yarısında evini alır.

Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra ev alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar kira yardımı yapar. Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır. Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan kira yardımı alırlar. Evini alan kişiler kendinden sonra ev alacak kişilere kira yardımı yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir ve borcu bitene kadar sabitlenir. Evini henüz almayıp sırasını bekleyenler ise, kira yardımı aldıkları için taksitleri her ay azalır. Kira yardımı uygulamasıyla Eminevim, evini ilk alanlar ile daha sonra alacaklar arasında bir adalet sağlamış olur. Evini ilk aylarda alanlar da, daha sonra alacaklar da kârlı çıkar.

2. Vade Ortası Sistem ile Nasıl Ev Alınır? Ev sahibi olmak isteyen kişi, ne kadarlık bir ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksit ödeyeceğine kendi karar verir. (Ör: 80.000 TL değerinde bir ev için 100 ay taksit) Evin fiyatı direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar. Hiç peşinat vermeden, sadece ilk taksit ve organizasyon ücretinin ödenmesiyle sisteme giriş yapılır. Kaç ay taksit yapıldıysa taksit sayısının tam ortasına gelindiğinde ev teslim edilir. Bu sistemde çekiliş yapılmaz. Taksit sayısının yarısı kesin teslim tarihidir. Taksitlerde azalış veya artış olmaz taksitler sabittir. Kira yardımı alma ya da verme yoktur Taksit sayısının yarısında evini teslim alan kişi, o ana kadar olduğu gibi kalan taksitlerini de sabit bir şekilde, kendi evine geçerek öder.

3. Vade ortası sistem ile Nasıl Ev Alınır? Ev sahibi olmak isteyen kişi, ne kadarlık bir ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksit ödeyeceğine kendi karar verir (Ör: 80.000 TL değerinde bir ev için 100 ay taksit) Vermek istediği peşinatı kendisi belirler. Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar. Bu sistemde evin teslim tarihi verilen peşinat oranına göre belirlenir. Peşinat ne kadar yüksek ise ev o kadar erken teslim edilir. Peşinatın ödenmesiyle sisteme giriş yapılır. Belirlenen kesin teslim tarihinde ev teslim edilir. Evini teslim alan kişi, o ana kadar olduğu gibi kalan taksitlerini de sabit bir şekilde, kendi evine geçerek öder.İlgili aramalar:
eminevim (16), eminevim peşinatlı erken teslim sistemi (15), eskişehir eminevim (9), eminevim pesinatli sistem (9), eminevim eskisehir (9), k maraş eminevim (8), ev sahibi olmanın yolları (8), eminevim vade ortası sistem nedir (8), ev sahibi olmanın en kolay yolu (7), eminevim peşinatlı erken teslim sistemi nasıl oluyor (7), eminevim eskişehir evleri (7), kolay ev sahibi olmanın yolları (6), emin evim (5), eminevim vade ortasi sistem (5), eminevim vade ortası teslim (4)

Yayın tarihi:
Konu: "Ev sahibi olmanın yolları, en kolay yolu, Eminevim nedir, faizsiz ev"
Kategori: Alışveriş Rehberi

Firsat-Cenneti.com » Alışveriş Rehberi » Ev sahibi olmanın yolları, en kolay yolu, Eminevim nedir, faizsiz ev

21 Yorum: "Ev sahibi olmanın yolları, en kolay yolu, Eminevim nedir, faizsiz ev"


 1. sezo dedi ki:

  peki 100 000 lira için 100 kişi 100 aya girdi diyelim.herkezden bunun %10 unu yani kişi başı 10 000 tl si peşin alınıyor.100 kişide bu 1 000 000 (bir trilyon eski parayla)bu para ilk etapta 10 kişiye ev alıyorken neden 11.kişiden değilde 1.kişiden başlanıyor.bu parayı siz 10 ay boyunca işletiyormusunuz.ya da vade ortasında teslimat yerine vade ortası – (eksi) 10 ay. yani vade 100 yarısı 50. 10 eksiği 40 olmuyor mu yada vade ortasında herkezin parası nasıl ödeniyor??????kimin parasıyla 50 ayda 100 kişi ev sahibi oluyor.bunların cevabını verirseniz sevinirim.sadece merakr ettim .yargılamak değil niyetim

 2. skılled_raskal dedi ki:

  peki biz ödemeye başladık bir müddet ödedik sonra yanyattı çamurabattı şirket iflas yetkili kişiler uf oldu gibi durum söz konusu olurmu güvence nedir nasıldır

 3. mustafa dedi ki:

  konya sehırde 21 marta 2012 de cekılısle cıktı ve cok mutlu olduk ve herkes inanmayordu ve bana manyakımısın dıyorlardı ama evı alın ca herkes cok sarırdı bıraz para isteyınce kımse yok der ama akıl veren cok oluyor kısmetse ben kardesımede burdan almayı dusunuyoroum herkese tavsıye edıyorum

 4. muhammet dedi ki:

  Merhaba

  Faizsiz onden para vermeden aylik kira öder gibi ev sahibi olabilirmiyim? Bilgilendirirseniz sevinirim

 5. muratburak dedi ki:

  peşinatsız olarak hemen teslim alıp taksit ödemeye başlasak olmuyormu?peşinat ödeme durumumuz ve hem taksit hem kira ödeme durumumuz yok.bu tür bir seçeneğiniz var ise bilgi verirseniz bizde faydalanmak isteriz.ayrıca bize nasıl bir güvence sağlanıyor.eminevim bir müddet sonra iflasettik derse ne olacak.bizim hakkımızı kim nasıl koruyacak.bilgilendirirseniz sevinirim.

 6. gülser dedi ki:

  polis eşiyim eşim rahmetlı 13 yasında kızımla kıradayım bana yardımcı olun lütvenn

 7. Serdal dedi ki:

  Eminevim konusunda Eskişehir de detaylı yüz yüze bilgi alabileceğim bir yer varmıdır?

 8. EROL dedi ki:

  KARABÜKTE BAŞVURA BİLECEĞİMİZ BİR YER VARMI NASIL GARANTİ VEREBİLİYORSUNUZ MESELA YÜZ MİLYARLIK BİR EV YÜZ ELLİ MİLYAR OLURSA BU NASIL OLACAK BİRDE VAZGEÇME DURUMUNDA PARAMIZI NASIL ALACAĞIZ karabükten ev seçebiliyormuyuz

 9. sdfsgfsfd dedi ki:

  bankaya faiz ödemek mi, buradan ew almak mı?

 10. Ahmet dedi ki:

  Arkadaşlar şimdi bu sistem el birliğiyle ev alınıyor Altın günlerini andırır Çekilişli sistem diyelim 120 ay vade yaptınız her ay noter huzurunda çekilişle bir kişi ev alır hiç çekilişte çıkmadınız tam ortası 60 ayda evinizi alıyorsunuz ve ikincisi vade ortası sistemi 120 aylık taksitle kaç paralık ev almak istiyorsanız o parayı 120 ay takside bölüp Sabit hiç değişmiyor 500 ile başladın 120 aya kadar 501 demiyor ve ara ödemeler yaparak evinize daha erken oturuyorsunuz mesela bir yıl taksit ödemesi yaptınız vade ortasına tekabul eden parayı peşin olarak verince 3 4 ay içinde eve oturuyorsunuz kalan borcunuzu ödemeye devam İnsanız ve illaki evimize hemen oturalım deriz fakat bu kredi çekmeye götürür buda 36 bin tl fazla ödemeye tekabul eder burda hemen oturmak olmuyor adalet vardır illaki paranızdan diğer insanlar faydalanabilsin diye sonuçta 50000 eve girdin onu ödeyecen…1000 Tl maaş alanlar vade ortası uygundur çekilişli sistemde eve oturdunmu taksit yükselir zorluk çıkar ve evi istediğiniz yerden il ilçe köy kasaba kendiniz beğeniyorsunuz eminevim diğer müşterilerimin hakkı yanmasın diye eve taksit bitimine kadar satılamaz koyuyor yanlız kiraya verilebilir herhangi satmak dışında ticari anlamda kullanılabilir Emin evim emin otomotiv den olduğu için iflas durumu olmaz Esen kalın..!!!!!

 11. yeliz yucel dedi ki:

  bize en kısa zamanda dönseniz sevinirim

 12. murat dedi ki:

  slm ben murat binlira maaşla özel sektörde çalışıyorum k.maraşta ev sahibi olmak istiyorum taksitlerim miktarı değişmeden kaç yılda evsahibi olabilirim ?istediğimiz evimi alıyoruz sizmi belirliyorsunuz enkısa zamanda cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 13. beşiktaş dedi ki:

  konyada ev sahibi olmak için ve ödeme planınız hakkında bilgi almak istiyoruz

 14. serkan celik dedi ki:

  selamun aleykum ben yurtdisinda turk okullarinda ogretmenim adanaliym adanada bir ev grdm ve almayi ck istyrm pesinatim smdlik yk vade ortasi sisteminizle ilgili daha genis bilgi edinebilirmiym ltfn yardimci olun tskkrler

 15. klas dedi ki:

  Eminevime yatırdığım paralar sigorta güvencesi altında mıdır? İleri de ne olacağını bileyemeyiz eminevim iflas ederse benim yatırdığım paralar ne olacak veya ipotek koyduğunuz evimi nasıl kurtaracağım.tşk.

 16. Theo dedi ki:

  Slm ben Antalyada oturuyorum. Burdan taksitle ev alma şansım varmı, peşinat ödemeden kendim belirlediğim taksitle. Beni bu Konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 17. xmedrex dedi ki:

  slm ben 1.000 tl maaşla özel sektörde çalışan biriyim benimde ankarada ev alma şansım varmıdır varsa nasıl olabilir bilgi vere bilirmisiniz ..iyi günler diliyorum ..

 18. zafer dedi ki:

  Kuraya girmeden direk taksitle ev nasıl alabilirim.Bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 19. s_arslan_s dedi ki:

  Aklıma takılan şu: Bu yöntemle istadiğim yerden, örneğin fenerbahçeden ev alabilirmiyim.

 20. memoli2002 dedi ki:

  Ben devlet memuru olarak çalışmaktayım.Eminevimi tesadüfen bir gazetede gördüm.Ev sahibi olmak istiyorum.Ancak şartlarınızı tam olarak anlamadım.Kuraya girmeden direk taksitle ev nasıl alabilirim.Bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 21. mustafa dedi ki:

  ben yeni evliyim.eşim sürekli kendi evinin hayalini kuruyor.eminevimi birkaç arkadaşımdan duydum ama pek ayrıntılı bilmiyorum.tek isteğim bir evsahipi olmak.istanbul ayazağında oturuyorum.beni daha ayrıntılı bilgilendirirseniz sevinirim


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?