Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , .

5d sinema nedir, bilet fiyatları, Ankara, İstanbul, İzmir…

3 boyutlu 3D sinema, 4D, 5D, 6D, 7D sinema. Evet sinema teknolojisi gerçekliği yaşatmak için elinden geleni yapmakta. Sizlere 5d sinema nedir, 5d sinema nerelerde var, 5d sinema bilet fiyatlarından bahsetmek istiyoruz. İşte 5D sinema hakkında merak ettikleriniz.
5d sinema nedir ankara istanbul izmir
5D sinema film gerçekliğini daha çok yaşatmak amacıyla özel bir salonda, küçük bir gruba (9 kişi mesela) özel bir dizi efektin uygulanması. Filmleri 3 boyutlu polarize gözlük yardımı ile izlerken yağmur, kar, rüzgar, sis, duman gibi efektleri de yaşıyorsunuz. Örneğin filmde karşınıza çıkan bir köpek hapşırdığından, haprışık taneleri (yani su damlaları) yüzünüze gelmekte. Hareketli bir aracı izlerken, rüzgarı siz de hissetmektesiniz. Sadece bu değil elbette. Ayrıca emniyet kemeri ile bağlı bulunduğunuz koltuk, filmdeki hareketlere göre sizi tabiri caizse sarsmakta. 6 eksende hareket edebilen bir robot mekanizmasına bağlı koltuğunuz sanal gerçeklik duygusunu yaşatmak için hareketli bir platform kısa bir sürede sizi olayı içine sürüklemekte. 5d sinemalarda Dual3D çift projeksiyon cihazı, özel gümüş perde, 3d Gözlük ve 5.1 Surround Ses Sistemi bulunmakta.

5d sinema filmleri şimdilik çok uzun değil, 5 dakikadan – yarım saate kadar süren 5d sinema filmlerini izleyebilirsiniz.

Peki 5d sinema nerelerde var, 5d sinema bilet fiyatları nedir?

5d sinema Ankara:
Ankara’da 5d sinema zevkini yaşayabileceğiniz yerler Optimum alışveriş merkezi, Eryaman (avm) ve Eskişehir yolundaki Kentpark avm ve Cepa avm’de. Yenilenen Carrefour AVM (Batıkent) de 5d cinema bulunmakta. Henüz 5d sinema Ankamall da bulunmamakta.

5d sinema İstanbul:
Bakırköy Viaport Alışveriş Merkezi (Kurtköy), Bakırköy Capacity AVM, İstanbul Göztepe’deki Optimum Alışveriş Merkezi, İstanbul Sefaköy Armonipark AVM, İstanbul’da 5d sinema arayanlar için.

5d sinema İzmir:
İzmir’de 5d sinema keyfi Ege-park Forum Bornova ve Çiğli Kipa’da (6D)

Peki başka hangi avm’lerde 5d sinema bulunmakta?
Antalya Özdilek AVM, Adapazarı Çark Caddesi, Malatya Malatyapark AVM, Sivas, Bursa kent meydanı, Konya, vs.

5d film bilet fiyatları elbette sinemadan sinemaya değişmekte. Ancak normal bir film ücretini ödemeyi bekleyebilirsiniz zira filmlerin süresi pek uzun sayılmaz. (7,5 TL civarı diye bir rakam da belirtelim).İlgili aramalar:
5d sinema istanbulda nerde var (11), ankamall 6d sinema (6), 5 d sinema nerede (6), 5d sinema istanbul (5), 5d sinema nerelerde var (4), 5d sinema (4), 6d sinema istanbulda nerde var (4), ankamall 5d sinema (3), 5d sinema ankarada nerede (2), ankara optimum 7d sinema (2), ankamall 7d sinema (2), 5d sinema nerede var istanbul (2), 7d sinema ankara nerede var (2), 4d sinema nerede var (2), 4d sinema istanbulda nerede (2)

Yayın tarihi:
Konu: "5d sinema nedir, bilet fiyatları, Ankara, İstanbul, İzmir…"
Kategori: Alışveriş Rehberi

Firsat-Cenneti.com » Alışveriş Rehberi » 5d sinema nedir, bilet fiyatları, Ankara, İstanbul, İzmir…

5 Yorum: "5d sinema nedir, bilet fiyatları, Ankara, İstanbul, İzmir…"


 1. can can dedi ki:

  bıletler çok pahalı ben gıtmk istiyorum ama annem pahalı oldugu ıçın malesef gönderemıyor. benım durumum da bir çok arkadasım var. EGLENMEK BİZIM DE HAKKIMIZ DEYİL Mİ*

 2. ural dedi ki:

  Vallaha hiç 5D sinemaya gitmedim

 3. wasde dedi ki:

  hepinize tavsiye mutlaka gitmelisiniz

 4. sayaras dedi ki:

  Ben 1 saat önce girdim çıktım. 5dk ama o kadar büyük bir keyifki belki hayatımın en ilginç anısı olarak kalacak bende. zaten öyle 1.5 saat film süresi olamaz mümkün değil. benden tavsiye 1dk bile olsa yaşayın o keyfi, fazlasıyla değer…

 5. Seda dedi ki:

  şehir fırsatı siteden devamlı alışveriş yapıyorum ilk şokumu yaşadım, 5D film bağdat caddesinde izlemek için bilet aldım kaç dakika süreceğini sormak için aradım 5dk. dediler fırsatta bu bilgi yer almamaktadır, paramın iade edilmesini istiyorum, bu resmen kandırmaktır. orada bulunan personel 5D yi araştırsaydınız bilirdiniz diyerek üslupta hata yapıyor ben araştırmak zorunda değilim ama siz bu bilgiyi vermek zorundasınız.


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?